به روز شده: 21 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 70532
زمان انتشار: یکشنبه 30 دی 1397 - 16:32:22

رئیس شورای شهر: نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی از دستاورد‌های مجاهدت‌های فاطمی است

رئیس شورای شهر: نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی از دستاورد‌های مجاهدت‌های فاطمی است
زنان  - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور افتخارآفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاورد‌های مجاهدت‌های فاطمی است.

به گزارش میزان، محسن هاشمی رفسنجانی در جریان یکصد و هجدهمین جلسه شورا با تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) وجود ایشان را یک موهبت منحصر بفرد و تکرار نشدنی برای جهان اسلام دانست و اظهار کرد: ایشان فرزند به بلوغ رسیده پیامبر اکرم (ص) و شخصیتی بودند و در توصیف جایگاه معنوی ایشان همین بس که منزلتی بیش از دیگر صحابه نزد پیامبر داشتند و به تایید شیعه و اهل سنت، تجلیل و تکریمی که رسول خدا از زهرای مرضیه داشتند، در مورد شخصیت دیگری به کار نبردند.

وی ادامه داد: بُعد استثنایی شخصیت حضرت فاطمه (س) سیره بی نظیر ایشان بود که مکرراً در قرآن کریم و احادیث نبوی مورد اشاره قرار گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ایشان نخستین و مهم‌ترین زن در تاریخ اسلام هستند که نقشی تاثیرگذار و روشنگرانه را برعهده گرفتند و با ایراد خطبه‌ای ماندگار در مسجدالنبی که به خطبه «فدکیه» مشهور است، گنجینه‌ای بزرگ از معارف و حکمت را به یادگار گذاشتند که مطالعه این متن عمیق و پرمحتوا را به همه جوانان به ویژه دختران و بانوان اهل تحقیق توصیه می‌کنم.

هاشمی بُعد سوم شخصیت حضرت فاطمه (س) را مظلومیت بی مانند ایشان در سراسر زندگی دانست و گفت: یگانه فرزند پیامبر خاتم، از دوران کودکی فشار تحریم شعب ابی طالب، از دست دادن مادر، شکنجه و آزار پدر توسط مشرکان را تجربه کردند و در زندگی مشترک با امیرالمومنین (ع) بار سنگین پشتیبانی از رزمنده و جانبازی، چون علی (ع)، نگهداری فرزندان را در بالاترین حد ساده زیستی بر دوش کشیدند و سپس داغ جانگداز از دست دادن پدری، چون رسول خدا، جفا به علی مرتضی (ع) و جسارت به حریم حضرتش و از دست دادن محسن فرزندش را که از بالاترین حرمت برخوردار بود، به جان خریدند.

وی افزود: تاب آوردن مجموعه مصائب سنگینی که حضرت زهرای مرضیه (س) تنها در ۱۸ سال زندگانی کوتاه خود تحمل کردند، برای زنی عادی در ده‌ها سال عمر نیز ممکن بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت:، اما شجاعت، حکمت، درایت، علم و عرفان فاطمی، از این همه مصیبت کارنامه درخشانی ساخت که هنوز پس از گذشت ۱۴ قرن نظیری برای آن یافت نمی‌شود.

هاشمی بیان کرد: حضور افتخارآفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاورد‌های مجاهدت‌های فاطمی است که الگویی جدید را از نقش آفرینی زن مسلمان در جامعه در برابر دو تفکر متحجران که بر خانه نشینی و حذف زن از اجتماع تاکید دارند و الگوی غربی که بر عفت زدایی از زن استوار است، معرفی کرد و امیدواریم بانوان فرهیخته جامعه ما بتوانند تاثیرگذاری خود را در حوزه‌های مهم اجتماعی، بیش از پیش افزایش دهند.

کد مطلب: 70532
زمان انتشار: یکشنبه 30 دی 1397 - 16:32:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب