به روز شده: 4 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 70634
زمان انتشار: شنبه 6 بهمن 1397 - 10:51:09

امریکن کانزرویتیو: سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شکست خورد

امریکن کانزرویتیو: سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شکست خورد
حقوق بشر  > جهان  - پایگاه تحلیلی «امریکن کانزرویتیو» در گزارشی ضمن اشاره به یاداشت هفته گذشته خبرنگار المانیتور مبنی بر شکست سیاست فشار حداکثری علیه ایران نوشت دونالد ترامپ و مایک پمپئو سیاست‌های متوهمانه و بلندپروازانه‌ای دارند که هیچ حمایت بین‌المللی برای آن‌ها وجود ندارد.

به گزارش میزان، خبرنگار المانیتور در یادداشتی در این پایگاه با عنوان «اعتراف آمریکا به شکست سیاست ضد ایرانی» نوشته است که منابع دولت آمریکا در یک ارزیابی داخلی به شکست سیاست فشار به ایران و عدم تحقق اهداف کمپین فشار حداکثری اذعان کرده‎اند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا می‎گوید: نتیجه به دست آمده از ارزیابی داخلی اولیه‌ای که در دولت آمریکا انجام شده، حاکی از آن است که رویکرد آمریکا قادر نبوده رفتار ایران را محدود کند یا حتی تهران را پای میز مذاکره بکشاند.

 

شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران

امریکن کانزرویتیو با اشاره به این یادداشت نوشته است که سیاست «فشار حداکثری» دولت آمریکا مؤثر واقع نمی‌شود، چرا که این سیاست به دنبال گرفتن امتیازات فوق‌العاده از ایران است بدون اینکه بخواهد در قبال آن چیزی ارائه دهد و دولت ترامپ نیز پیش از این به ایران ثابت کرده که نمی‌تواند شریک قابل اعتمادی باشد و به توافق‌های خود پایبند بماند.

در ادامه این گزارش آمده است: پمپئو و ترامپ درخواست‌های بسیار بلندپروازانه‌ای با قدرت فشار کاسته شده را در کنار یکدیگر قرار داده‌اند که تقریبا هیچ پشتیبانی بین‌المللی برای آن‌ها وجود ندارد.

در این رابطه: سیاست از پیش شکست خورده ترامپ در قبال ایران

این پایگاه در ادامه می‌نویسد: عملا فاصله کمپین دولت آمریکا با عملی کردن فشار حداکثری بسیار زیاد است و بهتر بود که این سیاست به عنوان یک «رؤیای دست نیافتنی» توصیف می‌شد.

 

شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران

امریکن کانزرویتیو می‌نویسد: موضوع تنها این نیست که این سیاست تاکنون جواب نداده است بلکه این سیاست نمی‌تواند آنگونه که هدف‌گذاری شده مؤثر باشد. دولت ترامپ اینگونه فرض کرده بود که می‌تواند به صورت یکجانبه ایران را در مقابله با کمپین فشار جامع‌تر و چندجانبه تحت فشار قرار دهد و سپس آنچه را که از ایران خواستار ترک آن است به شدت افزایش دهد، اما شگفت انگیز نیست که ایران حتی ذره‌ای در راستای شروط ۱۲ گانه پمپئو که سال گذشته تعیین کرده بود حرکت نکرده و تصریح کرده تا زمانی که آمریکا از توافق هسته‌ای خارج باشد چشم اندازی برای مذاکره با آمریکا ندارد.

امریکن کانزرویتیو در بخش دیگری نوشت: یک دولت باهوش کمپین فشار حداکثری بدون نتیجه را کنار خواهد گذاشت، اما هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه دولت ترامپ ظرفیت درس گرفتن از شکست‌ها را دارد دیده نمی‌شود. احتمالا دولت آمریکا با سیاستی که خودش نیز می‌داند مؤثر نیست ادامه دهد، چرا که آنها نمی‌خواهند بپذیرند که خصومت با توافق هسته‌ای غیرعقلانی است.

کد مطلب: 70634
زمان انتشار: شنبه 6 بهمن 1397 - 10:51:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد