به روز شده: 7 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 70753
زمان انتشار: چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 08:56:22

حمایت بهزیستی از خانواده‌هایی که سه قلو و بیشتر دارند

حمایت بهزیستی از خانواده‌هایی که سه قلو و بیشتر دارند
کودکان  - رئیس گروه مطالعه وتوسعه حمایت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت:خانواده‌هایی که صاحب فرزندان دو قولو، سه قولو، چهار قولو و پنج قولو می‌شوند آثار اقتصادی به آن‌ها وارد وتبدیل به خانواده‌های نیازمند می‌شوند از این روز سازمان بهزیستی کشور که به خانواده‌های نیازمند کمک می‌کند آن‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد.

به گزارش میزان، سید قاسم محسنی اظهار داشت:سازمان بهزیستی کشور وظیفه خودش می‌داند تا از خانواد‌هایی که صاحب فرزندان چند قلو می‌شود تا سن شش سالگی حمایت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه تأمین پوشک و شیرخشک این خانواده‌ها را سازمان بهزیستی به عهده دارد اضافه کرد:۲۰ هزار خانواده که صاحب سه قلو و بیشتر هستند و تعداد ۵۰ هزار قل تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.

وی افزود:با توجه به اینکه در این حوزه به شدت نیازمند تسیهلات و بودجه بیشتری هستیم، اما بل مساعدتی که به تازگی ریاست جمهوری داشته اند به خانواد‌هایی که سه قلو دارند ماهیانه حدود ۴۰۰ هزار تومان و به خانواد‌های چهارقلو و پنج قلو هم مبلغ بیشتری حدودا ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود. در حال حاضر دو نوع پرداخت مستمری ماهیانه وجود دارد، یک سری همان خانواد‌هایی هستند که از قدیم بودند و تحت پوشش سازمان قرار دارند و یک سری به صورت موردی یعنی هر دوماه یک بار و یا سه ماه یک بار مورد حمایت قرار می‌گیرند. این خانواده‌ها تا زمانی که به صورت کامل تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار بگیرند به صورت مودری کمک دریافت می‌کنند.

قاسمی درباره خانواد‌هایی که دارای فرزند دوقلو هستند و نحوه حمایت سازمان بهزیستی از آن‌ها تشریح کرد: برای خانواد‌هایی که فرزند دو قلو‌ها دارند شرط گذاشتیم. اگر یکی از قل‌ها بیمار باشد و یا برای به دنیا آمدن آن‌ها خانواده‌ها هزینه‌های زیادی پرداخت کرده باشند در صورتی که اعتبار داشته باشیم به این خانواده‌های نیازمند نیز کمک می‌کنیم.

رئیس گروره مطالعه و توسعه حمایت‌های اجتماعی اضافه کرد:برای خانواده‌هایی که سه قلو به بالا دارند نیز در تهیه مسکن با کمک‌های بنیاد‌های دیگر مثل بنیاد علوی تمهیداتی را در نظر گرفته ایم و حتی در زمینه اشتغال سرپرست خانوار نیز کمک‌هایی انجام می‌دهیم. این درحالی است که سازمان بهزیستی کشور برای مشاوره‌های افسردگی پس از زایمان مادران نیز مراکزی را درنظر گرفته است که به صورت رایگان خدمات ارائه می‌دهد.

کد مطلب: 70753
زمان انتشار: چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 08:56:22
نظرات [1 ]
هادی آقایی چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 - 09:08:00
ما هم سه قلو دختر داریم خدا رو شکر از این نعمت الهی. تو این گرونی هیچ کمکی از دولت و مسئولین ما ندیده ایم
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب