به روز شده: 1 روز و 9 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 70763
زمان انتشار: چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 11:57:46

خودکشی سفیدپوستان در نیروی دریایی آمریکا

خودکشی سفیدپوستان در نیروی دریایی آمریکا
حقوق بشر  > جهان  - ­پایگاه اینترنتی نشنال اینترست در گزارشی به نرخ نگران کننده و بی سابقه خود کشی در میان کارکنان نیروی دریایی آمریکا پرداخت.


به گزارش صدا و سیما؛ به نوشته پایگاه اینترنتی نشنال اینترست از میان کارکنان حاضر در خدمت نیروی دریایی آمریکا که خودکشی کردند، محل خدمت سی و یک نفر در خشکی، نوزده نفر در کشتی و هجده نفر دیگر نیز در دریا حضور داشتند که لزوما در کشتی نبودند یا در هنگام خودکشی در ماموریت به سر نمی بردند.
بنابر گزارش فرماندهی کارکنان نیروی دریایی، این نیرو همانند نیروی تفنگداران دریایی شاهد افزایش بی سابقه نرخ خودکشی کارکنان در خدمت خود طی سال اخیر بود.


داده های منتشر شده در گزارش فرماندهی کارکنان نیروی دریایی که در پایگاه اینترنتی آن قابل دسترس است نشان می دهد در سال 2018 در مجموع هجده ملوان فعال در خدمت و یازده ملوان ذخیره نیروی دریایی آمریکا خودکشی کردند. این میزان خودکشی بالاترین نرخ ثبت شده در داده های فرماندهی کارکنان نیروی دریایی آمریکا است که از سال 2006 گردآوری شده است. این در حالی است که شمار نیروهای ذخیره ای که خودکشی می کنند همواره به شکل متمایزی بالا بوده است.

بنابر اعلام فرماندهی کارکنان نیروی دریایی آمریکا‏، دو نفر از ملوانان ذخیره ای که خودکشی کردند در قالب بخشی از یک برنامه حمایتی تمام وقت به یک مرکز عملیاتی و پشتیبانی اعزام شده بودند. دیگر کارکنان ذخیره این نیرو که خودکشی کردند در وضعیت عملیاتی و رزمایشی نبودند: هشت نفر به مراکز عملیات و پشتیبانی نیروی دریایی فرستاده شده بودند و یک نفر نیز در واحد نگهداری و عمران به سر می برد.
البته اپیدمی خودکشی کارکنان نیروی دریایی آمریکا صرفا محدود به ملوانان رده پایین نیست. دریاسالار اسکات استیرنی فرمانده ناوگان پنجم این نیرو نیز اول دسامبر در حالی در منزل خود در بحرین پیدا شد که مدتی از مرگ وی گذشته بود. برخی درگاه های خبری در گزارش های خود اعلام کردند شواهدی دال بر خودکشی این فرمانده بلندپایه آمریکایی وجود دارد. با وجود گذشت دو ماه از این حادثه، مقامات نیروی دریایی هنوز هیچ گزارشی در مورد علت مرگ استیرنی منتشر نکرده اند.

دریاسالار فیلیپ سوبک رئیس مرکز «دفتر نیروی دریایی قرن بیست و یکم» گفت متخصصان و کارشناسان نیروی دریایی هر مورد خودکشی را به طور مجزا بررسی و اطلاعات و شواهد لازم را گردآوری می کنند تا روندها‏، مولفه های خطرساز، خطوط قرمز رعایت نشده، هشدارهای مغفول مانده و درس های گرفته شده از موارد پیشین را بهتر بشناسند و از مرگ شمار بیشتری از کارکنان بر اثر خودکشی جلوگیری کنند.

سوبک در بیانیه ای اعلام کرد: «به لحاظ آماری و جمعیتی، بخش اعظم ملوانانی که خودکشی کرده اند، سفیدپوستان مذکر بیست تا بیست و چهار ساله بوده اند که مشابه نرخ خودکشی در کل جمعیت کشور است.»
وی افزود: «مسائل مربوط به روابط خصوصی، دوره های گذار و انتقال، چالش های بهداشت ذهنی و مسائل حقوقی/انضباطی از جمله مهمترین مولفه های خطرسازی هستند که به نظر می رسد در بسیاری از موارد خودکشی کارکنان نیروی دریایی ایالات متحده در سال 2018 نقش داشته اند. از سوی دیگر شلیک با اسلحه نیز شایع ترین روش خودکشی در میان ملوانان نیروی دریایی بوده است.»

کاپیتان تارا اسمیت از مقامات شاخه پیشگیری از خودکشی در نیروی دریایی آمریکا گفت این نیرو از طریق افزایش آموزش های جلوگیری از خودکشی در تلاش است با این پدیده مقابله کند.
اسمیت نیز در بیانیه ای گفت «ما همچنان بر اهمیت ایجاد اعتماد و روابط متقابل در نیروی دریایی تاکید می کنیم تا بتوانیم محیطی ایجاد کنیم که ملوانان و کارکنان آن احساس مساعدی داشته باشند و بدون آنکه نگران چیزی باشند در ارتباط با هر مشکلی که دارند، تقاضای کمک کنند.»

کد مطلب: 70763
زمان انتشار: چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 11:57:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد