به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 70764
زمان انتشار: چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 12:03:19

گریفیتس به دنبال تحقق چه هدفی است؟

گریفیتس به دنبال تحقق چه هدفی است؟
حقوق بشر  > جهان  - نماینده سازمان ملل در امور یمن فرایند سیاسی در این کشور را به درگیری شدید و جدل رسانه ای تبدیل و تردیدها را تشدید کرده است.

به گزارش صداوسیما ؛ رای الیوم نوشت: عملکرد فرستاده سازمان ملل در امور یمن به گونه ای بود که دستیابی به صلح را در این کشور سخت و غیرممکن کرده است و چنانچه نتواند راه حلی برای مشکلات مردم یمن از جلمه بازگشایی فرودگاه صنعا ارائه کند بدون شک فقط برای تحقق برنامه های انگلیس و آمریکا آمده است.

روزنامه رای الیوم چاپ لندن در مطلبی درباره تحولات یمن نوشت: ضرب المثل "خواست ابرویش را بردارد، چشمش را کور کرد" برای مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن صدق می کند که فرایند سیاسی در این کشور را به درگیری شدید و جدل های رسانه ای تبدیل و تردیدها را بین طرف های سیاسی یمن تشدید کرد و باعث شد در سایه نبود شفافیت ودیدگاهی روشن در زمینه چگونگی توقف تجاوزگری خارجی، دستیابی به روند صلح سخت و غیرممکن شود.

تنها کاری که گریفیتس انجام داد صحبت های دروغین و لبخندی بود که در پایان دیدارهایش تحویل می داد و مردم یمن از زمانی که وی به عنوان نماینده شورای امنیت تعیین شده است شاهد اقدام ملموسی از طرف وی نبودند. از نماینده سازمان ملل انتظار می رود که در کمک به مردم یمن جدی و صادق باشد و گام های ضروری و لازم را برای حل مشکلات این کشور بردارد.

در همین چارچوب وی باید بدون هیچ شرطی دو گام مهم و همسو بردارد:

اول اینکه حقوق همه کارمندان جمهوری یمن را بدون استثنا و در اسرع وقت پرداخت کند. میلیون ها نفر از مردم یمن منتظر این گام هستند که بسیار اهمیت دارد و باید قبل از ورود به سایر مسائل بر آن تمرکز کرد.

دوم: بازگشایی دائم فرودگاه صنعا که فرودگاه اصلی جمهوری یمن است و این حق طبیعی مردم به شمار می رود و فقط مربوط به مقامات نیست. هزاران نفر از مردم یمن نیاز دارند به خارج سفر کنند و برخی نیز می خواهند به کشور بازگردند که این روند باید خیلی روان و به دور از پیچیدگی ها و تحولات میدانی جنگ باشد.

ادعای دولت (مستعفی) عبدربه منصور هادی مبنی بر اینکه انصارالله از بازگشایی فرودگاه برای فراری دادن مسئولان و اعضای خود استفاده خواهند کرد عذر بدتر از گناه است و حتی بچه ها نیز این حرف را نمی زنند زیرا خیلی ساده باید بگوییم مایه افتخار انصارالله و طرفداران شان نیست که یک نفر از آنها فرار کند و به عقیده من (نویسنده) یک نفر وجود ندارد که بخواهد میدان را در برابر تجاوز خالی و خود در هتل های گرانقیمت زندگی کند و در نتیجه این ادعا پایه و اساسی ندارد و باید به دور از نیرنگ سیاسی و رسانه ای، مسئولانه به مشکلات مردم یمن نگاه کنیم؛ مردمی که به سفر و بازگشت به کشور نیاز دارند.

در پایان این یادداشت آمده است فرستاده سازمان ملل بدون تلاش برای پرداخت حقوق ها و بازگشایی فرودگاه صنعا، نشان می دهد که صادق نیست و به مشکلات مردم یمن توجه ندارد و بدون شک فقط برای تحقق برنامه های انگلیس و آمریکا آمده است و هرچه در توان دارد برای تحقق این برنامه ها تلاش می کند و سفرهای دوره ای وی نیز از این چارچوب از پیش تعیین شده فراتر نمی رود.

 

کد مطلب: 70764
زمان انتشار: چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 12:03:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد