به روز شده: 11 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 70767
زمان انتشار: چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 13:14:20

نیازی: مداخله و ماجراجویی بیگانگان در امور داخلی ونزوئلا وجاهت قانونی ندارد

نیازی: مداخله و ماجراجویی بیگانگان در امور داخلی ونزوئلا وجاهت قانونی ندارد
حقوق بشر  > جهان  - معاون امور بین‌الملل موسسه حقوق‌بشر صلح زیبا در گفتگو با سفیر ونزوئلا در ایران، گفت: هرگونه مداخله و ماجراجویی بیگانگان در امور داخلی ونزوئلا فاقد وجاهت قانونی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «سامان نیازی»، معاون امور بین‌الملل موسسه حقوق‌بشر صلح زیبا، در گفتگوی تلفنی با سفیر ونزوئلا در ایران گفت: آمریکا در حوادث اخیر ونزوئلا، در آمریکایی‌ترین حالت خود قرار گرفته است؛ چراکه ناقض هنجارها و عرف بین‌الملل، حاکمیت، استقلال یک کشور مستقل، حق دموکراسی مردم بوده و جان و مال ملت و منافع ملی ونزوئلا را به مخاطره انداخته است.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه دولت آمریکا در این شرایط بهتر است به فکر بحران و تعطیلی خود باشد، بیان کرد: با توجه به سابقه منفی و منفعت‌طلبی که آمریکا دارد، این بار نیز قطعاً مداخلات و ماجراجویی‌های این دولت در راستای غارت حقوق مردم ونزوئلا است.

معاون امور بین‌الملل موسسه حقوق‌ بشر صلح زیبا با بیان اینکه دو ملت ایران و ونزوئلا در مبارزه با امپریالیسم، دارای مواضع مشترک و راهبردی هستند، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در آستانه برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خود است؛ انقلابی که کشور را از دست بیگانگان و دخالت آن‌ها نجات داد.

نیازی با اشاره به اینکه دولت حاکم ونزوئلا را دولت مشروع و مقبول می‌دانیم چرا که بر آمده از رای مردم است، اضافه کرد: ملت ونزوئلا باید بیشتر از قبل هوشیار باشد و بداند حاکمیتی که به دست بیگانگان مستقر شود، قطعا دغدغه معیشت و پیشرفت و عزت ونزوئلا را نخواهد داشت. قطعا سرنوشت هر کشوری به دست مردم آن کشور و به دور از هرگونه خشونت و درگیری رقم می‌خورد. 

سفیر ونزوئلا در ایران نیز در این گفتگوی تلفنی اظهار کرد: از مواضع رهبری، ریاست جمهوری و سایر مقامات جمهوری اسلامی ایران  در قبال تحولات ونزوئلا قدردانی می‌کنم.

کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس افزود: از طریق سفارت ونزوئلا در ایران و از طرف دولت این کشور، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به شما تبریک عرض می‌کنیم. روزی که مردم ایران با اراده خودشان علیه استکبار به پا خواستند روز بسیار ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه ملت انقلابی ونزوئلا همواره هوشیار بوده و به دنبال آزادی و توسعه است، تأکید کرد: دشمنان ونزوئلا به دنبال دستیابی به منابع استراتژیک و ذخایر ارزشمند ونزوئلا هستند و قطعاً به دنبال رفاه مردم نیستند.

سفیر ونزوئلا در ایران اشاره کرد: با وجود موضع‌گیری تعدادی از متحدین آمریکا علیه دولت ونزوئلا، ملت ونزوئلا با تمام قدرت میراث هوگو چاوز را حفظ کرده و همواره به دنبال استقلال و توسعه خودشان و مبارزه بر ضد امپریالیسم هستند.

آلکالا کوردونس با علام اینکه دولت  نیکولاس مادورو با ۶۷ درصد آرا پیروز انتخابات شده است تاکید کرد: مادورو پیروزی قاطعی در مقابل اپوزیسیون به دست آورد و دولت وی، دولت قانونی ونزوئلا است.

کلید واژه: حقوق بشر - ونزوئلا
کد مطلب: 70767
زمان انتشار: چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 13:14:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد