به روز شده: 11 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 70952
زمان انتشار: چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 14:06:12

تبریکی از جنس یزد به سفیر ونزوئلا

تبریکی از جنس یزد به سفیر ونزوئلا
حقوق بشر  - رییس و معاونان موسسه حقوق بشر صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران با حضور در سفارت جمهوری بولیواری ونزوئلا در ایران، آغاز به کار «کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس» را با ترمه و باقلوای یزدی تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «سامان نیازی» معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا در این باره به خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، گفت: با توجه به جهانی شدن بافت تاریخی و زنده‌ی شهر یزد در این دیدار با سوغات یزد یعنی باقلوا و ترمه برای هدیه استفاده شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت حساس ونزوئلا در شرایط فعلی و آغاز به کار سفیر جدید ونزوئلا در ایران، ورود وی به کشورمان را در این مراسم تبریک گفته و بر تحکیم روابط تاکید کردیم.

نیازی اظهار کرد: در این دیدار ضمن ابراز تاسف از بروز بحران جاری در ونزوئلا، ابراز امیدواری شد که این مشکلات هر چه‌ زودتر حل شود.

به گفته‌ وی، مردم ونزوئلا از دوران هوگو چاوز رییس جمهور فقید این کشور همیشه نشان داده‌اند که در مقابل استعمار امپریالیسم مقاومت می‌کنند و به ‌درستی نشان داده‌اند که تنها راه پیروزی، مقاومت در مقابل امپریالیسم است.

معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا خاطرنشان کرد: همچنین در این دیدار نسبت به حمایت‌های حقوق بشری این موسسه از دولت و ملت ونزوئلا به کمک سایر سازمان‌های حقوق بشری که در مقابل جبهه استکبار ایستاده‌اند، اعلام امادگی شد.

وی در این باره افزود: اعتقاد تمامی سازمان‌های مردم‌نهاد مستقل که از دل مردم بیرون آمده‌اند، مبارزه با امپریالیسم است و همه در چنین شرایطی که ونزوئلا احتیاج به کمک دارد، آماده هرگونه حمایتی از کاراکاس هستند.

نیازی گفت: همچنین در این دیدار ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر اعلام شد که مردم ایران ۴۰ سال پیش علیه حاکم دست‌نشانده آمریکا قیام کردند و امام خمینی(ره) راه دموکراسی را در کشور هموار کرد. جمهوری اسلامی ایران پیش‌کسوت راه دموکراسی است و معتقدیم کشورهای غربی که میانگین مشارکت در انتخابات در آنها زیر ۴۰ درصد است، حق مداخله و ارائه توصیه در زمینه حقوق بشر و دموکراسی به کشورهایی مانند ایران و ونزوئلا که مشارکت انتخاباتی در آنها حداقل ۷۰ درصد است را ندارند.

معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا با یادآوری این که آمریکا سعی دارد تا با انجام این کودتا در ونزوئلا، حق مردم را نقض و منابع غنی ونزوئلا را چپاول کند، گفت: در این دیدار آمادگی مؤسسه صلح زیبا برای اعزام یک تیم دوچرخه‌سواری با مساعدت سفیر ونزوئلا در ایران، برای ارسال پیام صلح و دوستی مردم کشورمان به مردم ونزوئلا را اعلام کرد.

کد مطلب: 70952
زمان انتشار: چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 14:06:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد