به روز شده: 1 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 70956
زمان انتشار: چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 14:56:44

گزارش فوربس از پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

گزارش فوربس از پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی
زنان  -  قرار گرفتن ایران در صدر جدول جهانی نرخ رشد علمی، از واقعیت دیگری نیز حکایت دارد؛ افزایش سهم زنان و دختران ایرانی در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی.

به گزارش میزان، پیشرفت علمی زنان ایرانی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار چشمگیر بوده است.


در جدیدترین آمار ارائه شده مربوط به نرخ رشد علمی در جهان، ایران در صدر قرار داشته و نرخ رشدش ۱۱ برابر سریعتر از میانگین جهانی اعلام شده است. نکته قابل تامل در این مورد سهم زنان ایرانی در حوزه تولید علم و نقش آنان در عرصه‌های مختلف شغلی و علمی است.
 
 
پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

این رشد و پیشرفت چنان چشمگیر بوده که مورد توجه جهانی واقع شده است.
 
پایگاه فوربس با اعلام آمار ۷۰ درصدی دانشجویان زن رشته‌های علمی و مهندسی، از فرصت بیشتر زنان ایرانی برای شکوفایی و ایفای نقش در کشور گزارش داد.
 
 
پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی
 

فوربس می‎نویسد: در پی پیروزی انقلاب اسلامی و افزایش مخالفت‌ها و دشمنی‌ها با ایران این کشور به منظور افزایش توانایی خود برای رقابت در عرصه‌های مختلف و تامین نیاز‌های کشور که به کرات مورد تحریم‌های مختلفی قرار می‌گرفت، اقدام به رایگان کردن سیستم آموزشی نمود. این امر خود منجر به ایجاد دانشگاه‌های متعدد دولتی در شهر‌ها و روستا‌ها شده و آموزش در سطوح بالاتر را برای زنان و دختران ایرانی قابل دسترس‌تر نمود که در نهایت به صورت کمک زنان به تحولات عمده در زمینه‌های گوناگون به ثمر نشست.

فارغ التحصیلان زن دانشگاه‌های ایرانی با کارآفرینی در عرصه‌های مختلف موفق شدند تا ضمن بهره گیری از دانش خود، زنان بسیاری را وارد چرخه تولید و کار کنند.
 
 
 
پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

فوربس با اشاره به جنگ عراق علیه ایران نوشت: این اتفاق ناخوشایند سبب شد تا زنان ایرانی وارد چرخه کار شده و به عنوان نیروی کار موقعیت خود را در جامعه تعریف و تثبیت کنند. حضور زنان در مشاغل مدیریتی، پزشکی، قضایی، فناوری و ... نشان دهنده بهبود شرایط برای ایفای نقش زنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.
کد مطلب: 70956
زمان انتشار: چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 14:56:44
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب