به روز شده: 13 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 70988
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 09:48:58

۲۱ بهمن؛ لغو حکومت نظامی از سوی امام

۲۱ بهمن؛ لغو حکومت نظامی از سوی امام
حقوق بشر  > ایران  - حضرت امام فرمودند: اخطار می‌کنم که اگر دست از این برادر کشی بر ندارند و لشگر گارد به محل خودش برنگردد، تصمیم آخر خود را به امید خدا می‌گیرم.

به گزارش صدا و سیما ، شب گذشته که درگیری های شدیدی بین نیروی هوایی و لشگر گارد صورت گرفته بود،امروز با شدت بیشتری ادامه یافت.

در آغازین ساعات بامداد روز بیست ویکم بهمن ماه ، با خروج آمبولانس های مرکز آموزش دوشان تپه، یکی از سربازهایی که موفق به فرار شده بود با اعلام گزارشی از درگیری های داخل پادگان، تعدادی اسلحه را که توانسته بود با خود به بیرون بیاورد، در اختیار مردم قرار داد .به این ترتیب اولین سلاح ها به دست مردم افتاد.

فرماندار نظامی تهران در اعلامیه شماره چهل خود، ساعات حکومت نظامی را از ساعت چهار و نیم بعدازظهر تا ساعت پنج صبح افزایش داد. پس از شدت گرفتن حملات مردم به کلانتری ها و پادگان ها، فرماندار نظامی تهران در همین روز ساعت منع عبور و مرور را تا ساعت دوازده ظهر روز 22 بهمن افزایش داد.

بختیار در مجلس سنا اعلام کرد که حاضر به مذاکره است.

حضرت امام خمینی در رابطه با حکومت نظامی اعلام شده از طرف فرماندار نظامی تهران، آن را ملغی اعلام کردند و گفتند: اعلامیه امروز حکومت نظامی خدعه و خلاف شرع است و مردم به هیچوجه به آن اعتنا نکنند ... اخطار می کنم که اگر دست از این برادر کشی بر ندارند و لشگر گارد به محل خودش برنگردد ... تصمیم آخر خود را به امید خدا می گیرم.

ستاد امام با بلندگو لغو اعلامیه های فرمانداری نظامی ( منع رفت و آمد ) را در سطح تهران اعلام کرد.

کلانتری های 9و10 و 11و 14 و 16 و 26 و همچنین کلانتری نارمک به دست مردم سقوط کرد.

تیپ زرهی قزوین که برای تقویت نیروی دفاعی حکومت نظامی وارد تهران شده بود،در خیابان سپه با مقاومت سخت مردم مواجه شد.

سپهبد رحیمی، فرماندار نظامی تهران و حومه، طی دستورالعملی به یگان های تابعه خود، از آنها خواست تا بی درنگ همه رهبران نهضت را دستگیر و با هواپیما به یکی از جزایر منتقل نمایند. همراه این دستورالعمل، لیستی از اسامی صدها نفر که باید بازداشت شوند، الصاق شده است که در رأس آنها نام حضرت امام، آْیت الله طالقانی  و مهندس مهدی بازرگان، به چشم می خورد.

مردم چند تانک و زره پوش را که عازم فرح آباد برای جنگ با نیروی هوایی بودند، از کار انداختند.

صدها اتومبیل شخصی، در حالی که همه صندلیهای جلو و عقب خود را پر از ملافه های سفید و دارو و غذا کرده بودند،به طرف نیروی هوایی در حرکت بودند.

جلسه شورای امنیت،متشکل از بالاترین مقامات ارتشی و نظامی ساعت 6 بعدازظهر،برای بررسی اوضاع کشور برگزار شد.

در نیمه های شب به محل اسلحه سازی حمله شد.

امشب شب 22 بهمن است؛ فردا آغازی دگر است؛ فردا طلوعی دیگر برای ایران است؛ امشب آخرین شب ظلمت و تاریکی است؛ فردا نوری تازه به این ملت می تابد.

امشب طنین الله اکبر در ایران می پیچد، امشب همه مردم پایان نظام سلطنت و وابستگی را فریاد می زنند.

کد مطلب: 70988
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 09:48:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب