به روز شده: 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 70999
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 12:41:38

ذبح حقوق بشر و انسانیت ، با ذبح کودک 6 ساله

حقوق بشر  > جهان  - وقوع قتل کودکی در یکی از مناطق شهر مدینه منوره در غرب عربستان سعودی، اهالی این شهر و کاربران فضای مجازی در عربستان سعودی را طی یک هفته گذشته به خود مشغول کرده است.

زهره نوروزپور: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، خبر بسیار کوتاه بود اما حجم درد آن بی نهایت بود؛ ذبح یک کودک 6 ساله در عربستان.

اما چرا؟ این کودک شش ساله تنها به جرم شیعه بودن به طرز وحشیانه ای سر بریده شد و مقابل مادرش جان داد. مردی 40 ساله که بر اساس شواهد وهابی بوده است. این جنایت آنچنان دهشتناک بود که آلت قتل نه با چاقو ، بلکه با تکه شیشه ای شکسته  آن قدر به گلوی کودک خردسال کشیده و ضربه زده است، تا اینکه زکریای شش ساله  با سری از بدن جدا شده غرق در خون می شود. مادر این کودک شهید در حالی نظاره گر فرزند خردسال خود بوده است که مردم هم تنها به نظاره نشسته اند و کسی به کمک این مادر و فرزند نیامده است. حتی پلیس امنیت عربستان هم کاری از پیش نبرده است!

جنایتی که بازهم مانند همیشه تنها صدای کاربران فضای مجازی را در آورده است. با اینکه دو روز از این جنایت می گذرد سازمان های بین المللی حقوق بشری تا کنون هیچ واکنشی به این موضوع نداشته اند. حتی پلیس مدینه نیز در اینباره هیچ گونه اظهار نظری نکرده است. مقامات سعودی نیز، از این ماجرا بی تفاوت گذشته اند و هیچ توضیحی ارائه نداده اند، چرا که آنها مشغول پاک کردن جنایت قبلی خود هستند.

همزمان باقتل وحشیانه این کودک خردسال،  کنگره آمریکا پس از سه ماه بار دیگر پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی را به جریان انداخته است و خواستار توضیحات صریح مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا به کمیته روابط خارجی سنای آمریکا شده است.  این در حالی است که آنها درباره این کودک سخنی به میان نیاورده اند چرا که گناه این کودک خردسال این بود که از نسل شیعیان بود. موضوعی که آمریکایی ها به شدت از آن استقبال می کنند.

 مسلک جعلی وهابیت، بیش از دو قرن است که به همراهی و کمک های اسلام ستیزانه غرب، همچون موریانه‌ای به دنبال تخریب دین اسلام و تهی نمودن آن است. مسلکی که به هیچ وجه سازگاری عقلانی ندارد و با روش‌های ملایم با فطرت عقل کاملاً بیگانه است. خشونت و وحشی‌گری در ذات این مکتب نهفته و مظاهر آن در حمله و کشتار بی‌سابقه مردم مظلوم کربلای معلی در سال ۱۳۴۳ ه. ق. نمودار گشته است که در آن حدود ۷۰۰۰ نفر از علما، سادات و مردم را قلع و قمع کردند. هدف اصلی این مسلک تفرقه میان اهل سنت و شیعیان است.

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

دکتر مسعود اخوان فرد استاد حقوق بین الملل در گفتگو با میزان در خصوص علت برخورد دو گانه مدعیان حقوق بشر اظهار کرد: حقوق بشر در جهان معاصر دارای فراز و فرودی است که گاهی از آن، از سوی کشورهای غربی علیه کشورهای در حالی توسعه و در مسیر استقلال استفاده می شود که نمونه بارز این موضوع در ارتباط با کشورهای حامی بلوک غرب که هیچ گونه سبقه ای از آزادی، انتخابات، دموکراسی و عناوینی که از این دست نداشتند نظیر عربستان سعودی مشاهده می کنیم که در گزارش های حقوق بشری به آن ها پرداخته نمی شود.

مشروح این گفتگو را اینجا بخوانید: پشت پرده برخورد دو گانه مدعیان حقوق بشر در رابطه با شهادت کودک 6 ساله در عربستان

امروز سه شنبه 23 بهمن ماه مصادف با 12 فوریه در ادامه موج اعتراضات کاربران شبکه های مجازی موجی دیگری علیه این جنایت در توئیتر به راه افتاد. این در حالی است که مقامات سعودی همچنان در اینباره سکوت کرده اند.

این جنایت هولناک عیه یک کودک معصوم شیعه مذهب موجی از انتقادات و تصاویر و مطالب و تحلیل ها را در شبکه های اجتماعی با چندین هشتگ راه انداخته است.

اینجا بخوانید:   ادامه موج توئیت ها در اعتراض به ذبح کودک شش ساله در عربستان/تصاویر

 

زکریای شش ساله

رسانه‌های سعودی روز پنجشنبه به وقت محلی گزارش دادند ، یک شهروند سعودی ۴۰ ساله در جنایتی وحشتناک، کودک سعودی شش ساله را در برابر چشمان مادرش به قتل رسانده‌ است.

بر اساس این گزارش، فرد جانی به این کودک سعودی که «زکریا بدر علی الجابر» نام دارد، به هنگام حضور با مادرش در یکی از مغازه‌های واقع در منطقه «حل التلال» مدینه منوره حمله کرده و با شیشه‌ای که از مغازه شکانده، گلوی او را بریده است.

 

 

 شاهدان قتل این کودک هفت ساله، آن را وحشتناک توصیف کردند و گفتند که از دیدن این حادثه بسیار شوکه شده‌اند.

نیروهای امنیتی فرد جانی را بلا فاصله دستگیر کرده و او را برای انجام تحقیقات و بازجویی به زندان منتقل کرده‌اند.

گفته می‌شود مادر کودک مذکور که شاهد این قتل بوده و بیماری قلبی داشته است، به حالت کما رفته و به بیمارستان منتقل شده است.

روزنامه عکاظ سعودی نوشت که این مادر و پسر خردسالش از منطقه «الأحساء» واقع در شعر عربستان سعودی برای زیارت مسجد النبوی به مدینه منوره آمده بودند. روزنامه الیوم سعودی هم به نقل از «ناصر علی الفایز»، پدربزرگ کودک مقتول نوشت که دخترش (مادر مقتول) در شهر جده مشغول به کار است و برای زیارت به مدینه رفته بود.

پدربزرگ زکریا در مورد حادثه قتل می‌گوید که قاتل شیشه یکی از مغازه‌ها را شکسته و با آن به سمت وی حمله کرده و گلوی او را بریده است.

در همین باره پایگاه انگلیسی میرور در گزارشی به قتل فجیع کودک ۶ ساله عربستانی در مقابل چشمان مادرش در مدینه پرداخته است.

این پایگاه تحلیلی در اینباره نوشته است: این کودک ۶ ساله در عربستان به دلیل شیعه بودن سر بریده شده است.

بنابر گزارش میرور، زکریا و مادرش در راه زیارت مرقد پیامبر اسلام بودند که فردی از آن‌ها می‌پرسد آیا شما شیعه هستید؟ مادر جواب مثبت می‎دهد سپس دقایقی بعد یک خودرو کنار آن‌ها متوقف شده و کودک را از مادرش جدا می‌کنند.

میرور می‎افزاید: مرد مهاجم آنقدر با شیشه شکسته به گلوی پسربچه می‌زند که سر از بدن او جدا می‌شود. در این هنگام مادر که کسی به کمکش نمی‌آید از ترس تنها نظاره‎گر می‎شود و فریاد سر می‎دهد.

یک کمپین حقوق بشر شیعیان که مرکز آن در واشنگتن قرار دارد، درباره این جنایت می‌گوید: وقتی سر کودک بریده می‎شد هیچ کس مداخله نکرده و مقامات سعودی هم تاکنون هیچ واکنشی از خود نشان نداده‎اند.

این کمپین گفته است که چنین حادثه‎ای ناشی از اقدامات سرکوبگرایانه مستمر از سوی دولت عربستان علیه شیعیان است.

آغاز سکوت کر کننده

دو روز از این جنایت وحشیانه قرون وسطایی می گذرد؛ اما رسانه‌های غربی و سعودی از پرداختن به موضوع قتل بی‌رحمانه کودک شش ساله شیعه در مدینه خودداری می‌کنند.

فعالان شبکه‌های اجتماعی تأکید می‌کنند جنایتکار زمانی این جنایت را مرتکب شد که فهمید مادر و فرزندش شیعه پیروی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام هستند.

پایگاه اینترنتی خبرگزاری شیعه وِیوز با اعلام این خبر افزود: یک جنایتکار ناشناس (۴۰ ساله) سر «زکریا بدر علی الجابر» کودک شیعه شش ساله‌ای را در برابر چشمان مادرش در نزدیکی‌های یکی از قهوه‌خانه‌های جاده شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز در شهر مدینه المنوره گوش تا گوش برید.
ناصر علی الفایز، پدربزرگ این کودک شهید که از اهالی شهرک شیعه نشین الاحساء است جنایت بریدن سر نوه‌اش را چنین تعریف می‌کند: دخترم در جده کار می‌کند او به همراه فرزندش زکریا در سفری به شهر مدینه منوره بود. کودک شش ساله‌اش در نزدیکی یکی از قهوه‌خانه‌های راه در جاده شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز در شهر مدینه المنوره خواست مقداری غذا بخورد که ناگهان جنایتکار او را از آغوش مادرش ربود و شیشه یکی از مغازه‌ها را شکست و این شیشه شکسته را ابزاری برای بریدن سر کودک قرار داد. این در حالی است که مادرش تلاش می‌کرد کودکش را از چنگال این جنایتکار نجات دهد و از عابران کمک می‌خواست، اما در نهایت به علت وحشت شدید در اغما فرو رفت، زیرا فرزندش را غرق در خون دید. دخترم بر اثر این اغما به بیمارستان منتقل شد به ویژه اینکه او از بیماری قلبی رنج می‌برد.

پدربزرگ این کودک شهید همچنین افزود: این مرد جنایتکار در برابر کسانی که وی را از این جنایت منع می‌کردند مقاومت می‌کرد و حتی یکی از نیرو‌های امنیتی را نیز زخمی کرد، اما ما پس از چند ساعت از این جنایت فهمیدیم که فرزندمان کشته شده است، زیرا ابتدا به ما خبر دادند که او در بیمارستان است. همه خبر مرگ این کودک را مخفی نگه می‌داشتند، اما پس از آن، خبر دردناک را فهمیدیم که همه خانواده و همه اهالی شهرک الاحساء را در غم و اندوه فرو برده است.

این در حالی است که سازمان بین‌المللی «شیعه دیده‌بان حقوق بشر» این جنایت را محکوم کرد و از دیگر سازمان‌های بشردوستانه و سازمان ملل خواست بر مقامات سعودی فشار بیاورند تا چنین جنایت‌های ادامه‌داری ضد اقلیت شیعه در این کشور متوقف شود.

گفتنی است رسانه‌های غربی و سعودی که همیشه سعی دارند مسائل سایر کشورها را پوشش دهند و مدام بر طبل نقض حقوق‌بشر در کشورهای مختلف می‌کوبند‌، سکوت کرکننده‌ای در قبال این جنایت وحشتناک در پیش گرفته‌اند و از پرداختن به آن خودداری می‌کنند.

واکنش ها به این جنایت کثیف


در پی واکنش ها به قتل فجیع این کودک خردسال، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن محکوم کردن شهادت کودک شیعی در عربستان گفت: شهادت این کودک شیعی، برگ رسوایی در کارنامه عربستان و حامیانش است.

علاءالدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگویی با باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به قتل فاجعه‌بار کودک شیعی در عربستان در مقابل چشمان مادرش گفت: من فکر می‌کنم این هم یک رسوایی دیگر برای ترامپ مدعی حقوق بشر و سازمان ملل خواهد بود، چراکه علیرغم جنایت‌های متعدد عربستان در یمن و کشتن هزاران زن و کودک و افراد بی گناه و نقض همه مقررات بین‌المللی این کشور باز هم از سوی آمریکا حمایت می‌شود.

وی با اشاره به حمایت تسلیحاتی آمریکا از عربستان خاطرنشان کرد: این کودک معصوم تنها به جرم اسلام و شیعه بودن با چنین جنایتی روبه‌رو شد و که همانطور گفتیم شهادتش برگ رسوایی دیگر در کارنامه عربستان و حامیانش خواهد بود.

بروجردی ضمن محکوم کردن این واقعه فاجعه‌بار تصریح کرد: با توجه به اینکه ابعاد این جنایت بسیار واضح، روشن و آشکار است، معقتدم که باید در حداقل زمان ممکن باید قصاص درباره قاتل این کودک شیعی عمل شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: این قصاص باید طبق موازین اسلام و قرآن صورت بگیرد، عربستان که مدعی خادمین حرمین شریفه است، چرا به دستور قرآن عمل نمی‌کند، کودکی به این شیوه فاجعه آمیز به شهادت رسانده‌اند و قتل بین و آشکار است که حقیقتا باید قاتل به قصاص برسد و محکوم به اعدام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن محکومیت شدید مجلس برای این واقعه جنایت آمیز اظهار کرد: در این زمینه همه جهان اسلام باید واکنش نشان دهند و اگر سازمان ملل در این زمینه‌ای سکوت کند و عکس‌العملی نشان ندهد، بدون تردید محکوم است، در راس همه جنایتکاران خود آمریکا در مظان اتهام است چراکه عربستان با حمایت آمریکا جرات می‌کند که در عرصه جهانی چنین اقدامات فاجعه باری را انجام دهد.

همچنین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با بیان اینکه آتش جنایات آل سعود در مدینه با بریدن سر کودک بی گناه شعله ور شده، نوشت: این آتش از مزدوری آنان پرده بر می دارد.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه اینستا گرام خود با اشاره به جنایت دلخراش قتل کودک شیعی در عربستان توسط قاتل وهابی، نوشت: چهارشنبه، پس از غروب در منطقه «حل التلال» مدینه منوره، مردی حدودا ۴٠ ساله، کودکی ٧ ساله را با شیشه ای که از مغازه شکسته بود، در برابر چشمان مادرش سر برید.

مادر دچار شوک عصبی شد و به کما رفت. قاتل، محاصره و دستگیر و به پلیس تحویل داده شد، اما پلیس سعودی تا کنون هیچ حرفی از تابعیت قاتل و علت قتل فاجعه بار کودک نزده است.

از دمشق تا ترکیه و مدینه، آتش جنایات آل سعود که زمانی به دست داعش در دمشق و بغداد، روزی با قتل فجیع خاشقچی در ترکیه و امروز با سربریدن کودکی معصوم در مدینه شعله ور می شود، سلسله ای از حوادث ضد بشری را رقم زده که در سرزمین های اسلام و با مرکزیت آل سعود از خباثت و مزدوری آنان برای دشمنان اسلام پرده بر می دارد.


در همین زمینه یک رسانه عرب زبان با اشاره به شهادت کودک ۶ ساله شیعی به دست یک وهابی تکفیری و روایت وارونه رسانه های سعودی از این حادثه از عربستان به عنوان سرزمین تکه تکه کردن و ذبح نام برده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اسرار الاسبوع در گزارشی با اشاره به ذبح کودک ۶ ساله شیعی به دست یک وهابی در مدینه منوره از عربستان به عنوان سرزمین تکه تکه کردن و ذبح نام برده است.

این رسانه نوشت: جنایت در جاده سلطان بن عبدالعزیز رخ داد و هنگامی که مادر زکریا الجابر از ساکنان منطقه الاحساء در شرق عربستان خودرویی را کرایه کرد تا برای زیارت مرقد مطهر حضرت محمد(ص) برود هنگام سوار شدن مادر این کودک گفت: «بسم الله الرحمن الرحیم توکلنا علی الله، اللهم صل علی محمد و اله»، در این هنگام راننده خطاب به مادر این کودک شیعی گفت که تو شیعه هستی و هنگامی که جواب بله شنید خشم سرتاپایش را فرا گرفت. راننده پس از مدت کوتاهی خودرو را در نزدیکی قهوه خانه ای متوقف کرد و کودک را به زور از مادرش گرفت و مادر این کودک از کسانی که در محل بودند و رهگذران کمک خواست اما کسی به وی کمک نکرد و این جنایتکار وهابی با شیشه شکسته شده کودک را مقابل جشمان مادر سر برید و مادر به کما فرو رفت.

اسرار الاسبوع در گزارش خود به روایت وارونه رسانه های سعودی که کوشیدند که جنایتکار وهابی را تبرئه کنند و وی را دارای اختلال روانی معرفی کنند، اشاره کرده و آورده است: این روایت رسانه های سعودی درحالی مطرح می شود که به اعتقاد ناظران امور این با رانندگی فرد جنایتکار همخوانی ندارد زیرا به کسی که مشکل عقلی دارد، گواهینامه نمی دهند و این ثابت می کند که جانی در صحت عقل مرتکب جنایت شده و انگیزه واقعی این جنایت تفکرات وهابی است که تفکر داعشی هاست.

این رسانه در ادامه به بی توجهی سازمان های حقوق بشری که برای کشته شدن جمال خاشقجی این همه سروصدا به راه انداختند پرداخته و بیان کرده است: این جنایت کمتر از جنایت قتل خاشقجی نیست. تفکر وهابی میان کوچک و بزرگ تفاوتی قائل نیست و مملکت ذبح و تکه تکه کردن است و این به جنایات سعودی ها که وهابیون آنرا اداره می کنند و زندان مخالفان و فعالان است افزوده می شود.

اسرار الاسبوع می نویسد: تفکر وهابی بر اساس خشونت است و پیروان اهل بیت(ع) را رافضی می داند. فتواهایی از سوی شیوخ وهابی مانند عبدالرحمن البراک علیه  شیعیان داده شده است. جنایت ذبح شهید زکریا الجابر در نتیجه تفکر وهابی تکفیری متعصبی است که در کتب درسی در عربستان ترویج و تدریس می شود و در منابر در مساجد و نیز رسانه ها تبلیغ می شود و نیز سیاست های دولت عربستان که شیعیان را شهروندان درجه دوم محسوب می کنند و با آنها به عنوان مسلمان برخورد نمی کنند.

این رسانه در ادامه آورده است: وهابی ها در ابتدا اجازه تشییع و خاکسپاری این کودک شهید شیعه را در قبرستان بقیع نمی دادند اما سرانجام این کودک در بقیع در جوار ائمه(ع) به خاک سپرده شد.

اسرار الاسبوع آورده است: این جنایت در شبکه های اجتماعی با واکنش های زیادی روبرو شده است از جمله کاربری به نام عبدالله الداهم از آن به عنوان زنگ خطری یاد کرده است.

ویدیویی از حضور روحانی شیعی در مراسم تشییع جنازه "زکریا جابر"، کودک خردسال شیعه که به دست یک وهابی سعودی سر بریده شد و ادای نماز میت بر جنازه این کودک منتشر شده است.

مراسم تشییع جنازه این کودک در حالی برگزار شد که رژیم آل سعود در آستانه محاکمه بین المللی در قبال ترور جمال خاشقچی در استانبول است.

 

 

 

 
 چرا سعودی ها عکس قاتل کودک بی گناه را منتشر نمی کنند؟!

عادل جابر، عموی کودک می گوید: مادر زکریا اکنون در کماست چون شاهد چنین جنایت وحشتناکی در حق کودکش بوده است.

بسیاری این جنایت را نمونه ای آشکار از تروریسم وهابیت می دانند و اینکه این گروه منحرف بر خلاف تبلیغاتی که درباره اصلاحات در عربستان جاری است، همچنان بر این کشور غلبه دارند.


شخصیت های سیاسی و دینی این جنایت و سکوت حکومت در قبال آن و تلاش دولت برای توجیه این جنایت به بهانه اینکه قاتل بیمار روانی است را محکوم کرده اند. شاهدان عینی می گویند که قاتل مشکل روانی نداشته است بلکه پیوسته به مذهب تشیع اهانت می کرده است.

"حمید الشاکر"، نویسنده سیاسی ضمن انتقاد از سکوت مقامات سعودی در قبال این جنایت می نویسد: تاکنون هیچ عکسی از قاتل منتشر نشده است در حالی که این قتل یک فاجعه بوده است. چه طور می توان پذیرفت که یک مرد حدودا 35 ساله کودک 6 ساله معصوم و بی گناهی را سر ببرد فقط به خاطر اینکه مادرش شیعه است. این جنایات ناشی از کینه های مذهبی هستند.در مراسم تشییع جنازه و نماز میت، این جنایت به دقت کنکاش شده و حقیقت و ابعاد فرقه ای آن و ریشه های تاریخی چنین جنایتی در تفکر تکفیری وهابیت مورد بررسی قرار گرفته است.

 

ذبح کودک شش ساله در عربستان
برای دیدن ابعاد بزرگتر اینفوگرافیک، اینجا کلیک کنید.


عربستان باید مسئولیت قتل زکریای خردسال را بپذیرد

وب سایت شبکه خبری العالم در تحلیل این واقعه هولناک نوشته است: ارزش ها و اصول و فطرت انسانی به خودی خود، ویژگی های خوب را ستایش و ویژگی های بد را نکوهش می کند. برای مثال صداقت، امانت داری و بزرگواری در همه جوامع با هر دین و مذهب و گرایشی، صفت های پسندیده هستند اما در مقابل دروغ، فریب کاری و نزول خواری (البته به جز جوامع یهودی) در همه ادیان و اعتقادات نکوهش می شوند.

با این مقدمه می خواهیم در این جا به یکی از ویژگی های زشت و نکوهش شده یعنی قتل بی دلیل و بی گناه به هر دلیل و انگیزه ای اشاره کنیم. در اینجا منظور دقیقا حادثه وحشتناکی است که در عربستان و به خصوص در حرم امن پیامبر که در پنج شنبه گذشته رخ داد، اشاره کنیم.

با توجه به ضد و نقیض بودن خبرها در این خصوص، قصد پرداختن به جزئیات حادثه را نداریم بلکه فقط اصل مطلب را ذکر می کنیم: یک سعودی کودک 6 ساله ای را سر برید. این کودک شیعه مذهب بود و همراه مادرش عازم زیارت حرم پیامبر حضرت محمد (ص) بود که به دست یک جنایت کار به قتل رسید. خبرهای ضد و نقیضی درباره انگیزه جنایت منتشر شده است؛ برخی گفته اند به خاطر رویکرد وهابی قاتل بوده است. برخی گفته اند قاتل بیمار روانی بوده است یا از دست پلیس فراری بوده است. دلیل این جنایت هر چه باشد از یکی از این سه حالت خارج نیست.

در اینجا قصد تحلیل و بررسی انگیزه های این جنایت هولناک را نداریم. این جنایت به قدری هولناک است که هر کسی ذره ای وجدان و انسانیت داشته باشد نمی تواند به هیچ طریقی آن را توجیه کند اما ما در اینجا می خواهیم این سه روایت مختلف را به طور جداگانه بررسی کرده و مسئول اصلی و نه مستقیم آن را شناسایی کنیم.

اولین روایت می گوید مجرم بنا به انگیزه های فرقه ای و بر اساس تفکر افراطی گرایانه برخاسته از رویکردهای وهابی گری و کینه دیرینه نسبت به شیعیان این جنایت را مرتکب شده است. اگر این روایت درست باشد سئوالی که در اینجا مطرح می شود این است چه کسانی مسئول شست و شوی مغزی این شخص و مسخ فطرت انسانی او هستند که می تواند تا این حد از خصلت حیوانی و حتی پست تر از ان تنزل کند که سر یک کودک بی گناه و بی دفاع را ببرد آنهم فقط و فقط به دلیل اینکه هم عقیده او نیست و عقاید تکفیری او را نمی پذیرد؟ پاسخ این سئوال از روز روشن هم روشن تر است. چرا که شیوخ وهابی از روزگاران گذشته پیوسته علیه شیعیان تبلیغ کرده اند و هنوز هم می گویند کشتن شیعه حلال است و حتی ثواب دارد. این امر بر کسی پوشیده نیست.


ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

بر اساس این روایت، بریدن سر زکریا بدر جابر، کودک 6 ساله حاصل تفکر وهابی گری تکفیری متعصبانه ای است که در متون درسی عربستان در منابر و مساجد و رسانه های این کشور پیوسته تبلیغ شده است. سیاست های حکومتی آل سعود نیز که شیعیان را شهروندان درجه 2 و غیر مسلمان می دانند، جای خود دارند. بنابراین مقامات سعودی مسئول قتل این کودک بیگناه هستند زیرا آنها هستند که دست تکفیری ها را در جامعه عربستان و در دستگاه های دولتی علیه شیعیان باز گذاشته اند. این جنایت، کم از جنایت تروریست های داعشی که با پول عربستان در سراسر مناطقی که اشغال کردند در عراق و سوریه دست به قتل و کشتار کودکان و زنان و سالخوردگان بی دفاع زدند.

طبق روایت دوم، مجرم بیمار روانی است. این هم یک بهانه کهنه و رسوا است که دیگر هر کسی که اندک آشنایی با اوضاع دارد، و از حقیقت انواع جنایاتی که در این کشور رخ می دهد آگاه است، حوصله شنیدن آن را ندارد. لذا پرداختن به این بهانه یا روایت به طور کلی کاری بیهوده و مسخره است.

و اما روایت سوم می گوید مجرم تحت تعقیب پلیس بوده است. لذا سعی کرده است از این کودک به عنوان سپر انسانی و گروگان استفاده کند اما بعد او را جلوی چشم مادرش سر بریده است. این روایت که پس از فرض بیمار روانی بودن مجرم در رسانه های عربستان به عنوان دومین علت، مورد تأکید قرار گرفته و تبلیغ شده است، ثابت می کند که نیروهای امنیتی عربستان پس از مجرم، مسئول این جنایت هستند. چون کمترین مهارتی در انجام وظایف خود ندارد و جان شهروندان را به راحتی به خطر می اندازند چه رسد به یک کودک معصوم. مخصوصا که این مجرم احتمالا تهدید کرده است که اگر دست از سرش برندارند کودک را خواهد کشت. هیچ بعید نیست که مأموران امنیتی عربستان چنین اشتباهات مرگباری را زیاد مرتکب می شوند که نشان از بی لیاقتی و بی تجربگی آنها دارد و بهترین گواه بر این بی لیاقتی، حوادث خونینی است که هر از گاهی در موسم حج به وقوع می پیوندد و ده ها تن از حجاج را قربانی می کند.

در پایان باید خاطرنشان کنیم که اسلام و قرآن قتل را از بزرگترین گناهان کبیره می دانند. خداوند در سوره نساء آیه 93 می فرماید: وَمَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا (و هر کس مؤمنی را به عمد بکشد مجازات او (آتش) جهنم است، که در آن جاوید (معذّب) خواهد بود و خدا بر او خشم و لعن کند و عذابی بسیار شدید بر او مهیا سازد.) اما در کارنامه افراطی گری وهابی، این جنایت اولین جنایت نیست، آخرین هم نخواهد بود؛ و تاریخ گواه این حقیقت است.

کاربران مجازی به میدان آمدند

در همین حال کاربران فضای مجازی با هشتک #زکریای_شهید به جنایت یک سعودی وهابی و سر بردن کودک ۷ ساله به جرم شیعه بودنش مقابل چشمان مادرش واکنش نشان دادند.
در ادامه تعدادی از واکنش‌های کاربران فضای مجازی را مشاهده می‌کنید.

 

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

 

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

 

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

 

 

 

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

ذبح خردسال 6 ساله در مدینه منوره

 

 

کلید واژه: عربستان
کد مطلب: 70999
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 12:41:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد