به روز شده: 13 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 71005
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 14:52:19

هشدار سازمان ملل درباره بحران انسانی اردوگاه الرکبان سوریه

هشدار سازمان ملل درباره بحران انسانی اردوگاه الرکبان سوریه
حقوق بشر  > جهان  - برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل نسبت به اوضاع بسیار وخیم بیش از ۴۰ هزار تن از آوارگان در اردوگاه الرکبان واقع در جنوب سوریه هشدار داد.

به گزارش ایسنا، مروه عوض، سخنگوی برنامه جهانی غذا در سوریه ضمن هشدار نسبت به وضعیت آوارگان سوری در اردوگاه الرکبان گفت: این مساله به یکی از بدترین بحران‌های انسانی مربوط می‌شود که تاکنون مشاهده شده است.

وی گفت: آوارگان در منطقه‌ای خشک و بیابانی که چیزی در آن نمی‌روید گرفتار شده‌اند. آنها بدون برخورداری از حمایت کافی در برابر سرمای کشنده ،شب را در کلبه‌های گلی به صبح می‌رسانند .به گفته وی، اردوگاه بازارهایی دارد اما قیمت کالاها بسیار بالا است و مردم وعده‌های غذایی خود را کاهش داده‌اند. همچنین تنها یک بیمارستان وجود دارد که از نظر امکانات بسیار ضعیف است.

عوض چهارشنبه گذشته به همراه کاروان امداد رسانان متشکل از  ۱۳۰ کامیون حامل مواد غذایی، دارو و البسه گرم وارد این منطقه شد. به گفته وی، این  اولین کاروان امداد رسانی طی سه ماهه اخیر  و بزرگترین کاروان سازمان ملل در سوریه بود.

به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، اکثر آوارگان در الرکبان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. این اردوگاه در منطقه تحت کنترل افراد مسلح قرار دارد و کاروان‌های کمک رسانی در فواصل زمانی طولانی وارد این منطقه می‌شوند.

عوض تصریح کرد: هنوز مشخص نیست که چه زمانی کاروان کمک رسانی بعدی وارد الرکبان خواهد شد. ما امیدواریم این کمک‌ها برای طولانی‌ترین زمان ممکن کفایت کند.

کلید واژه: سوریه
کد مطلب: 71005
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 14:52:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد