به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 71012
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 15:42:59

مخالفت مقامات امارات با آزادی یک زن زندانی مبتلا به بیماری سرطان

حقوق بشر  > جهان  -  مرکز بین المللی عدالت و حقوق بشر اعلام کرد امارات عربی متحده علیاء عبد النور زندانی زن مبتلا به سرطان را آزاد نمی کند.

به گزارش صدا و سیما، مرکز بین المللی عدالت و حقوق بشر که مقر آن در ژنو است فاش کرد امارات با آزادی علیاء عبد النور که مبتلا به سرطان است ، مخالفت کرده است .
این مرکز افزود این زندانی زن در میان تدابیر شدید امنیتی و مراقبتی به بیمارستان توام در شهر العین انتقال یافت .
مرکز بین المللی عدالت و حقوق بشر افزود علیاء عبد النور در تاریخ 10 ژانویه گذشته بدون اطلاع خانواده و بدون هیچ توجیهی به بیمارستان انتقال یافت و اعضای خانواده عبد النور پس از تماس های مکرر از محل نگهداری او اطلاع پیدا کردند .
اعضای خانواده عبد النور پس از اینکه فهمیدند او در بیمارستان توام شهر العین بستری است فقط یک بار( 21 ژانویه ) توانستند با علیاء عبد النور ملاقات کنند چون ماموران امنیتی امارات به آنان اجازه ملاقات ندادند .
گفتنی است سرویس های امنیتی امارات علیاء عبد النور را در تاریخ 29 ژوئیه سال 2015 بازداشت و او را در مکان سری و تحت شکنجه و بدرفتاری شدید قرار دادند .
در ماه مه گذشته یک نوار صوتی از عبد النور به بیرون درز کرد که نشان می داد او در معرض شکنجه ، ارعاب و محرومیت از درمان و داروهای مناسب قراردارد .
مرکز بین المللی عدالت و حقوق بشر اعلام کرد اندکی پس از بازداشت علیاء عبد النور پزشکان اعلام کردند بیماری سرطان وی که در سال 2008 بهبود یافته بود، بار دیگر عود کرده است .
این مرکز افزود با وجود بازگشت بیماری عبد النور اما او همچنان در زندان و درشرایط نامناسب است و بیماری سرطان به تمام بدن او سرایت کرده است و بدون کمک نمی تواند بایستد یا راه برود .
مادر علیاء عبد النور گفت انتقال وی به بیمارستان نه برای بهبود حال و معالجه اش بلکه برای دور کردن او و تلاش برای مخفی نگه داشتن وضعیت او از جامعه جهانی است .

کلید واژه: امارات
کد مطلب: 71012
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 15:42:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد