به روز شده: 1 روز و 10 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 71134
زمان انتشار: شنبه 27 بهمن 1397 - 09:12:41

گزارش تکان دهنده گوترش درباره غزه

گزارش تکان دهنده گوترش درباره غزه
حقوق بشر  > جهان  -  دبیرکل سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به وخامت اوضاع انسانی و فقر شدید بیش از 2 میلیون نفر در نوار غزه، خواستار تحرک فوری برای بهبود اوضاع در این منطقه شد و افزود که غزه بخش جدایی‌ناپذیر از کشور فلسطین است.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، آنتونیو گوترش درنخستین نشست کمیته ویژه رسیدگی به حقوق ملت فلسطین در مقر سازمان ملل در نیویورک، نسبت به وخامت اوضاع باریکه غزه هشدار داد.
وی تاکید کرد که بیش از 2 میلیون فلسطینی در نوار غزه با فقر شدید روبه رو هستند و نرخ بیکاری در غزه بسیار بالاست و ساکنان این منطقه به دلیل محدودیت‌های رژیم صهیونیستی بر سر ورود کالاها و تردد افراد، امیدی به آینده ندارند.
گوترش یاد آورشد که راهکار تشکیل دو کشور، تنها راه حل برای حراست از حقوق ملت فلسطین است.
دبیرکل سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست استفاده از زور و اعمال خشونت علیه شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز موسوم به راهپیمایی های بزرگ بازگشت در مرزهای غزه با فلسطین اشغالی را متوقف کند.
وی گفت که در جریان این اعتراض ها تاکنون صدها نفر کشته و زخمی شده اند.
گوترش بر حمایت سازمان ملل از هرگونه آشتی ملی میان فلسطینی ها تاکید کرد.
وی همچنین ضمن اعلام مخالفت سازمان ملل با شهرک سازی در اراضی اشغالی فلسطین گفت که شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی بر اساس حقوق بین الملل غیر قانونی بوده و بی اعتمادی را عمیق و راه حل مربوط به تشکیل دو کشور را با مشکل روبه رو می سازد.
نوار غزه سالها از سوی رژیم صهیونیستی تحت محاصره قرار دارد و واردات و صادرات کالا، از جمله مصالح ساختمانی با محدودیت شدیدی مواجه است.

کد مطلب: 71134
زمان انتشار: شنبه 27 بهمن 1397 - 09:12:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب