به روز شده: 4 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 71203
زمان انتشار: دوشنبه 29 بهمن 1397 - 13:48:34

لابی‎گری‎هایی که شکست خوردند

لابی‎گری‎هایی که شکست خوردند
حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه لوبلاگ در گزارشی به تلاش عربستان برای جلب حمایت کشور‌های اروپایی در راستای سر پوش گذاشتن بر اقدامات خود در شکنجه فعالان حقوق بشری پرداخته و می‌نویسد این لابی گری با شکست مواجه شده است.

به گزارش میزان  لوبلاگ می‎نویسد: پارلمان اروپا روز ۱۴ فوریه قطعنامه‌ای جدید را در خصوص محکوم کردن عربستان سعودی در موضوع بازداشت و شکنجه زنان مدافع حقوق بشر تصویب کرد.

 
در حالی که پادشاهی عربستان با افتخار تمام دم از اصلاحات صورت گرفته در خصوص حقوق زنان می‌زند، زندان ریاض زنانی را که برای برداشت منع قانون رانندگی زنان از جمله لجین الهذلول کمپین به راه انداخته بودند، را در خود نگاه داشته است.
 
محکومیت اقدامات عربستان در شکنجه فعالان حقوق بشری+تصویر
این قطعنامه که با اکثریت ۵۱۷ رأی به ۱۰ رای مخالف و ۷۰ رأی ممتنع تصویب شد، به کمبود‌های وسیع نظام سیاسی عربستان سعودی اشاره دارد. نمایندگان مجلس اروپا معتقدند که تبعیض نژاد در عربستان سعودی همچنان پا بر جا است و عربستان زنان را به عنوان شهروندان درجه دوم به حساب آورده و زنان هیچ گونه آزادی عملی در موضوعات مذهبی و اعتقادی ندارند.
 

براساس یک گزارش که به تازگی منتشر شده، یکی از شرکت‌های برجسته لابی در پایتخت اتحادیه اروپا مبلغی در حدود ۱۱۰.۰۰ یورو را ماهانه به ازای ارائه خدمات به عربستان سعودی دریافت می‌کند.

محکومیت اقدامات عربستان در شکنجه فعالان حقوق بشری+تصویر
بخش قابل توجه از لابی گری عربستان سعودی شامل سازماندهی دیدار‌های مدیریتی در بروکسل، مانند یک هیئت اخلاقی از پیش‎گامان زنان ظاهراً مستقل عربستان سعودی و ارسال پرونده‌های موافق با حقوق زنان به نمایندگان مجلس و کارکنان پارلمان اروپا است. این فعالیت‌ها تلاش می‌کنند تا بر اصلاحات حقوق زنان تأثیر مثبتی داشته باشند و نقش محمد بن سلمان در این روند را برجسته کنند.
 
محکومیت اقدامات عربستان در شکنجه فعالان حقوق بشری+تصویر
قطعنامه‌ای که در ۱۴ فوریه تصویب شد، چهارمین بار در سال گذشته است که از سیاست‌های عربستان سعودی انتقاد می‌کند. آن‌هایی که قبلا به نقش ائتلاف سعودی در یمن، قتل روزنامه نگار جمال خاشقچی و سرکوب فعالان زن اشاره داشتند.

اخیرا کمیسیون اروپا پیشنهاد خود را مبنی بر ورود عربستان سعودی به فهرست سیاه کشور‌های "کمبود استراتژیک" در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اعلام کرد. بر اساس تحقیقات، کمیسیون نتیجه گرفت که عربستان سعودی "خطر بزرگ برای سیستم مالی اتحادیه اروپا" را به همراه خواهد داشت. در عمل، این امر به تعهدات سختگیرانه تری برای انجام تمام مصارف مالی اتحادیه اروپا در ارتباط با عربستان سعودی اشاره می‌کند.
کد مطلب: 71203
زمان انتشار: دوشنبه 29 بهمن 1397 - 13:48:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد