به روز شده: 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 71221
زمان انتشار: سه شنبه 30 بهمن 1397 - 09:28:12

ورود ۳۰۰ تن کمک بشردوستانه روسیه به ونزوئلا

ورود ۳۰۰ تن کمک بشردوستانه روسیه به ونزوئلا
حقوق بشر  > جهان  - نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز دوشنبه از ورود سیصد تن کمک‌های بشردوستانه روسیه به ونزوئلا خبر داد و بار دیگر بر مخالفت خود با ورود کمک‌های غذایی و دارویی آمریکا به کشورش تاکید کرد.

به گزارش صدا و سیما، رئیس جمهور ونزوئلا در اظهاراتی که از تلویزیون سراسری ونزوئلا پخش شد، گفت: روز چهارشنبه سیصد تن کمک بشردوستانه از روسیه رسیده است. این کمک‌ها محصولات دارویی بسیار ارزشمند است.
رئیس جمهور ونزوئلا اقدام آمریکا را در ارسال کمک به ونزوئلا به درخواست خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا یک "نمایش سیاسی" توصیف کرد.
مادورو با تایید ارسال کمک‌های بشردوستانه از روسیه، ترکیه، چین و سازمان ملل متحد تصریح کرد ما از طرف همه آژانس‌های امدادرسان سازمان ملل متحد حمایت‌های فنی دریافت می‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاراکاس، رئیس جمهور ونزوئلا افزود طی روز‌های آینده خبر ورود کمک‌های دارویی یا مواد اولیه‌ای را که با استفاده از آن‌ها می‌توان در داخل کشور دارو ساخت، اعلام خواهیم کرد. این کمک‌ها توسط کشور‌های مختلف و از طریق سازمان ملل متحد به ونزوئلا وارد می‌شود.
بحران سیاسی ونزوئلا دوشنبه این هفته وارد مرحله جدیدی شد. خوان گوایدو رئیس مجمع ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان که خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرده است ابراز اطمینان کرد که کمک‌های بشردوستانه آمریکا به هر قیمتی که شده و به رغم همه مخالفت‌های شدید مادورو روز شنبه وارد ونزوئلا خواهد شد. دولت مادورو این کمک‌ها را مرحله مقدماتی برای مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا می‌داند.

کلید واژه: روسیه - ونزوئلا
کد مطلب: 71221
زمان انتشار: سه شنبه 30 بهمن 1397 - 09:28:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد