به روز شده: 14 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 71431
زمان انتشار: شنبه 11 اسفند 1397 - 11:05:39

دیدار معاون بین الملل ستاد حقوق بشر با نماینده اریتره در شورای حقوق بشر

دیدار معاون بین الملل ستاد حقوق بشر با نماینده اریتره در شورای حقوق بشر
حقوق بشر  > ایران  - معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر، در حاشیه اجلاس چهلم شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو با نماینده دائم اریتره در این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،  دکتر مجید تفرشی معاون بین الملل ستاد حقوق بشر به همراه هیات همراه که برای شرکت در نشست اجلاس چهلم شورای حقوق بشر در ژنو سوئیس به سر می برد، به منظور بحث و گفتگو در خصوص موضوعات حقوق بشری و همکاری های قضائی،  با نماینده دائم اریتره در مقر سازمان ملل دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار دکتر تفرشی ضمن ابراز گلایه از غلبه جنبه سیاسی موضوعات حقوق بشری بر جنبه انسانی آن در شورای حقوق بشر، خواستار اتحاد و انسجام کشورهای مستقل جهت رفع این معضل گردید.
در ادامه معاون بین الملل ضمن تشریح دستاوردهای حقوق بشری کشورمان برای طرف مقابل در 4 دهه بعد از انقلاب اسلامی، از تلاش برخی کشورهای غربی و حامیان آنها جهت تخریب چهره ایران در فضای بین المللی انتقاد نمود.
وی تسلیم شدن برخی از کشورهای در حال توسعه در مقابل فشارهای دول غربی جهت همراهی با خواسته های آنان را یک معضل جدی دانست و خواستار استقلال بیشتر کشورها در مقابل فشار های خارجی شد.
تعامل ایران با مکانیزم های حقوق بشری سازمان ملل از دیگر موضوعات مطرح توسط معاون بین الملل ستاد بود و عنوان داشت که جمهوری اسلامی ایران هم اکنون از 4 گزارشگر ویژه جهت بازدید از ایران دعوت نموده و از طرف دیگر با آنان به طور مداوم در ژنو و نیویورک ملاقات می کند.
نماینده  اریتره نیز در این دیدار ضمن استقبال از همکاری با ایران در حوزه های قضائی و حقوق بشری از استقلال کشورش در تصمیمات در عرصه بین المللی گفت و برخی از تلاش های دولت کشورش جهت ارتقاء و حمایت از حقوق بشر را برشمرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اریتره خود قربانی نگاه سیاسی به حقوق بشر بوده، افزود: کشور ما نیز همانند ایران سالیان زیادی از تحریم های یکجانبه و غیر قانونی رنج می برد.
در پایان این دیدار طرفین ضمن توافق جهت همکاری در حوزه های قضائی و حقوق بشری بر عزم جدی خود برای حذف سیاسی کاری در شورای حقوق بشر و مقابله با اقدامات قهری یکجانبه که هدف آنها نقض حقوق بشر است را اعلام نمودند.

کد مطلب: 71431
زمان انتشار: شنبه 11 اسفند 1397 - 11:05:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب