به روز شده: 1 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 71464
زمان انتشار: یکشنبه 12 اسفند 1397 - 11:42:43

وزیر کشور: پنداشت اجتماعی تحت تأثیر افکار عمومی و رسانه ها است

حقوق شهروندی  -  وزیر کشور بابیان اینکه ادراکات مردم توسط بسیاری از گروه‌ها و رسانه‌ها دستکاری شده است، گفت نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که باور‌های فردی با پنداشت‌های اجتماعی تفاوت زیادی دارد. پنداشت اجتماعی تحت تاثیر افکار عمومی و رسانه‌ها است.

به گزارش میزان، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در صد و چهاردهمین جلسه شورای اجتماعی کشور که امروز، برگزار شد، گفت: انسان ذاتاً بی قرار است و خصوصیت آن کمال گرایی است به همین دلیل جهت در راستای کمال حرکت می‌کند و نشاط اجتماعی می‌تواند این حرکت را تسهیل کند.

وی بابیان اینکه ادراکات مردم توسط بسیاری از گروه‌ها و رسانه‌ها دستکاری شده است، افزود: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که باور‌های فردی با پنداشت‌های اجتماعی تفاوت زیادی دارد. پنداشت اجتماعی تحت تاثیر افکار عمومی و رسانه‌ها است؛ در واقع ما در بحث نشاط با روح انسان رو به رو هستیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه موضوعات اقتصادی به عنوان عاملی برای عدم نشاط اجتماعی یاد می‌شود، افزود: این موضوع با نمونه‌های مطرح شده متناقض است، زیرا بسیاری از افراد وجود داشتند که شرایط اقتصادی مناسبی داشته، اما نشاط اجتماعی نداشتند و فقر نیز نمی‌تواند عاملی برای عدم نشاط باشد. زیرا نمونه‌ها نشان داده که افرادی بودند که شرایط مالی مثبتی نداشتند، اما با وجود آن توانستند قناعت را در وجود خود نهادینه کنند و در زندگی نشاط داشته باشد.

 رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه شورای اجتماعی کار گروهی در حوزه روانشناسی تشکیل داده و برنامه‌های میان‌مدت و درازمدت برای عملی کردن آن در نظر گرفته، گفت: پیشنهاداتی که در شورای اجتماعی مطرح شد که قابل اجراست و همه دستگاه‌ها در این حوزه وظیفه دارند که در بحث ایجاد نشاط اجتماعی همکاری داشته باشد

وزیر کشور با بیان اینکه بسیاری از عواملی که سبب نارضایتی می‌شود اقتصادی نیست، اظهارکرد: روزانه بیش از ۵ میلیون مراجعه به ادارات داریم، اما با این وجود تعداد زیادی از آن‌ها با نارضایتی بر می‌گردند و آن هم به دلیل عدم رضایت از کار‌های انجام شده است، یکی از راه‌هایی که می‌توانیم این شرایط را تغییر دهیم استفاده از فناوری است که ساز و کار آن در دراز مدت فراهم می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه القائات برخی از رسانه‌ها در روحیه نشاط موثر است، بیان کرد: صدا و سیما می‌تواند در این میان نقش مهمی ایفا کند مشارکت جویی و نشاط عمومی و اوقات فراغت می‌تواند از مسائلی باشد که در صدا و سیما مطرح و این نشاط را گسترش دهدو

رحمانی فضلی عنوان کرد: کشور ما جغرافیایی متنوعی با اقوام مختلف دارد. در عین داشتن تنوع نوعی وحدت نیز در بین مردم وجود دارد و این موضوع زیبایی خاصی دارد. اگر شبکه ملی بتواند بازتاب مناسب از نشاط در نقاط مختلف داشته باشد، می‌تواند در افزایش نشاط تاثیرگذار باشد.

وزیر کشور تاکید کرد: بحث نشاط باید خودجوش و مردمی باشد. نباید این موضوع به صورت رسمی و دولتی مطرح شود بلکه باید با مشارکت مردم این امور باید اجرا شود. ما نیز باید زمینه‌سازی انجام دهیم و بستر آرامش را برای مردم فراهم کنیم.

کد مطلب: 71464
زمان انتشار: یکشنبه 12 اسفند 1397 - 11:42:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده