به روز شده: 6 ساعت و 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 71494
زمان انتشار: دوشنبه 13 اسفند 1397 - 15:13:07

حجت الاسلام حاج علی اکبری: بیانیه گام دوم از جنس نامه ۳۱ نهج البلاغه امیرالمومنین است

حجت الاسلام حاج علی اکبری: بیانیه گام دوم از جنس نامه ۳۱ نهج البلاغه امیرالمومنین است
حقوق بشر  > ایران  -  نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان به تبیین بیانیه گام دوم رهبر انقلاب پرداخت و این نامه را از جنس نامه ۳۱ نهج البلاغه امیرالمومنین خطاب به امام حسن مجتبی علیه السلام دانست.

به گزارش میزان، نشست هم‌اندیشی اعضای قرارگاه‌های استانی کشور در خصوص بیانیه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه برگزار شد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با تاکید بر لزوم زمینه سازی برای خوانش حداکثری این بیانیه در میان جوانان و نوجوانان گفت: خواندن شکل‌های مختلفی دارد، ولی من معتقدم بیانیه گام دوم را باید عاشقانه خواند، چون عاشقانه نوشته شده‌است. بیانیه گام دوم جمع بندی هوشمندانه و خردمندانه‌ای از حرکت بزرگ، اما ناشناخته‌ی انقلاب اسلامی است. بیانیه‌ای که در عین محتوای نغز و کامل با مهر و محبت پدرانه عجین شده است و حسی که به انسان منتقل می‌کند شبیه به نامه ۳۱نهج‌البلاغه امیرالمومنین است. ترکیبی از توصیه‌های مهم و در عین حال محبت آمیز پدر به فرزندش است.

نماینده مقام معظم رهبری ادامه داد: شاخصه تشکیلاتی اتحادیه ایجاب می‌کند که سوابق، تجربیات و ظرفیت هایش را در راستای این بیانیه فعال کرده و در این مسیر پیشگام باشد. اما این پیشگامی به این معنا نیست که درگیر اقدامات تبلیغاتی و نمایشی شویم. باید مراقب باشیم که اسیر حرکت‌های تبلیغاتی و نمایشی نشویم؛ و اقدامات حول محور بیانیه باید مانند باران، آرام، اما پیوسته و گسترده ببارد، نه مانند سیل که ناگهانی و مقطعی است و به سرعت تمام می‌شود و چیزی جز تخریب برجای نمی‌گذارد. باید مانند باران بهاری، آرام و دلنشین کاری کنیم که همه از این بیانیه پدرانه بهره‌مند شوند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این نشست هم اندیشی نمونه‌ای از خواندن جمعی است. ما باید در اتحادیه خوب خواندن را بصورت جمعی تجربه کنیم و به سوی تعاون در فهم و درک و مطالعه در حرکت جمعی حرکت کنیم؛ کاری که در روز‌های اخیر و در هم اندیشی‌های اعضای انجمن‌های اسلامی پیرامون بیانیه گام دوم شکل گرفته است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با تاکید بر تفاوت تاثیرگزاری میان عمل و ادعا، افزودند: صدای عمل همیشه رساتر از حرف است. این که شما دانش‌آموزان را به مطالعه بیانیه دعوت کنید بسیار مفیدتر از بخشنامه و ابلاغ بالادستی و... است؛ البته معتقدم وزارت آموزش و پرورش هم باید اقدامات جدی را پیرامون بیانیه به کار بندد، ولی مخاطب صحبت‌های من بچه‌های انجمن اسلامی هستند؛ چرا که دانش آموزان زبان یکدیگر را بهتر می‌فهمند.

نماینده مقام معظم رهبری با تاکید بر عدم برخورد شتاب آلود با این بیانیه خاطرنشان کرد: نباید با این بیانیه شتاب‌آلود برخورد کنیم. نگاه‌های سطحی و تبلیغاتی و همایشی آفت رفتار‌های مربوط به بیانیه است، البته این تعمق نباید منجر به تأخیر هم بشود. رعایت سرعت در عین تعمق و دوری از برداشت‌های سطحی باید در دستور کار ما در اتحادیه قرار گیرد، شاید فعالیت‌های پیرامون بیانیه از این حیث قابل مقایسه با مدرسه انقلاب باشد، از جنس تعمق و تحلیل و البته اقدام به موقع.

حجت الاسلام حاج علی اکبری افزود: این هم‌اندیشی و آزاداندیشی حول محور بیانیه را ادامه دهید و در نظر داشته باشید که مخاطب این بیانیه تمام جوانان هستند؛ باید مراقب باشیم طوری رفتار نکنیم که انگار مخاطب نامه فقط ما بچه‌های انجمن اسلامی هستیم.

کد مطلب: 71494
زمان انتشار: دوشنبه 13 اسفند 1397 - 15:13:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد