به روز شده: 1 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 71618
زمان انتشار: یکشنبه 19 اسفند 1397 - 16:16:54

کودکان در منازعات مسلحانه

کودکان در منازعات مسلحانه
حقوق بشر  > جهان  - شورای حقوق بشر در جلسه نیمروزی خود در روز سه شنبه 5 مارس 2019، یک گفتگوی تعاملی گروهی با مارتا سانتوس پائیس نماینده ویژه دبیرکل در مورد خشونت علیه کودکان، و همچنین با ویرجینیا گامبا نماینده ویژه دبیر کل درمورد کودکان و منازعات مسلحانه، برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، خانم پائیس، ضمن ارائه گزارش سالانه خود، اظهار داشت که مأموریت او سه شاخص استراتژیک برای ارزیابی پیشرفت در سفر مشترک برای پایان دادن به خشونت علیه کودکان را شناسایی کرده است: توسعه در هر کشوری با یک برنامه ملی چندجانبه جامع، هماهنگ شده و مؤثر برای رسیدگی به و جلوگیری از خشونت، تصویب و اجرای مقررات برای ممنوع کردن تمام انواع خشونت و تضمین حفاظت از کودکان؛ و تثبیت داده¬ها و تحقیقات به¬منظور شناسایی خطرات و کودکان بازمانده و به منظور اطلاع¬رسانی اقدام مبتنی بر شواهد است.

خانم گامبا نیز در سخنرانی خود تأکید کرد که درگیری¬های طولانی مدت و شدید، ضربات دوره¬ای در خشونت و اقدامات جهت مبارزه با افراط گرایی خشونت¬آمیز، کودکان در سرتاسر جهان را به قربانیان اصلی جنگ تبدیل کرده است.

او به سه روند مهم اشاره کرد: وضعیت وخیم کودکانی که  به خاطر ارتباط با گروه های افراطی خشونت آمیز بازداشت شده اند؛ حمله به مدارس؛ و ربودن کودکان و تأثیرات بین المللی آن. همچنین استخدام و استفاده از کودکان توسط گروه های مسلح غیر دولتی، چالش های جدیدی را از دیدگاه حفاظت از کودکان بوجود می آورد.

 

کد مطلب: 71618
زمان انتشار: یکشنبه 19 اسفند 1397 - 16:16:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب