به روز شده: 2 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 71680
زمان انتشار: چهارشنبه 22 اسفند 1397 - 14:44:01

حجت الاسلام منتظری: دستور قضایى برای بازگرداندن یکی از متهمان پرونده پتروشیمی صادر شده است

حجت الاسلام منتظری: دستور قضایى برای بازگرداندن یکی از متهمان پرونده پتروشیمی صادر شده است
قوه قضائیه  - دادستان کل کشور در پاسخ به سئوالى در خصوص امکان بازگرداندن یکی از متهمان پرونده پتروشیمی به کشور، گفت: نیروى انتظامى و پلیس بین الملل، همکارى خوبى با دستگاه قضایى دارند و آن جایى که ما ماموریتى را به آن‌ها محول مى کنیم تا آن مرزى که در اختیارات آن هاست کار را انجام مى‌دهند.

به گزارش میزان، حجت الاسلام و المسلمین منتظرى دادستان کل کشور در حاشیه نشست با ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارتباط بین دستگاه قضایى و نیروى انتظامى یک ارتباط تنگاتنگ و همیشگى بوده و خواهد بود، به لحاظ جایگاه دستگاه قضایى و مسئولیت‌هاى این دستگاه و همچنین به لحاظ اینکه قسمت عمده‌اى از کارها از طریق نیروى انتظامى انجام مى‌شود، این ارتباطات همیشه باید باشد و تقویت شود و ما هم در سراسر کشور این ارتباط را همیشه داشته و داریم و خواهیم داشت.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: در ابلاغى که مقام معظم رهبرى براى رئیس جدید قوه قضاییه صادر فرمودند و هم در این گام دومى که بنده معتقدم منشور مهمى است و حکیمانه تهیه و ابلاغ شده است ضرورت اینکه تحولى را در این جهت ایجاد کنیم، مورد تاکید قرار داده و این موضوع جز سیاست هاى جدى دستگاه قضایى خصوصا در دوره جدید است تا متناسب با شرایط و نیازهایى که جامعه دارد باید تحولاتى را ایجاد کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظرى در ادامه بیان کرد: ما باید هر راهى را که مى توانیم و هر کارى که امکان دارد انجام دهیم و هر راهى را که امکان دارد باز کنیم و خدمات قضایى بهتر و بیشترى را به مردم برسانیم.

دادستان کل کشور در ادامه و در خصوص چهارشنبه آخرسال بیان کرد: خانواده‌ها و اولیاى محترم مراقبت کنند و نیروى انتظامى هم طبق اطلاعى که بنده دارم هشدارهاى لازم را دادند و در صحنه حضور دارند.

وى افزود: انتظار ما از نیروى انتظامى این است که در صحنه حضور قاطعانه ترى داشته باشد و با همه کسانى که هنجارشکنى مى کنند و زمینه این مشکلات را مى خواهند ایجاد و فراهم کنند، قاطعانه برخورد شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظرى اذعان کرد: پیشگیرى‌ها را حتما باید انجام دهیم که بخشى از آن که مربوط به دستگاه قضایى، نیروى انتظامى و بخشى هم مربوط به مردم و خانواده ها است. قطعا با کسانى که بخواهند در جامعه از این فرصت سوءاستفاده کنند و احیانا اقداماتى انجام دهند که ناامنى در جامعه ایجاد کنند نیروى انتظامى مکلف است برخورد کند و دستگاه قضایى قاطعانه با مخلان امنیت جامعه برخورد جدى خواهد کرد.

وى در ادامه و در پاسخ به سئوالى در خصوص امکان بازگرداندن مرجان شیخ الاسلامى یکی از متهمان پرونده پتروشیمی به کشور اظهار کرد: نیروى انتظامى و پلیس بین الملل، همکارى خوبى با دستگاه قضایى دارند و آن جایى که ما ماموریتى را به آن‌ها محول مى کنیم تا آن مرزى که در اختیارات آن هاست کار را انجام مى دهند.

دادستان کل کشور ادامه داد: مشکلى که ما داریم با پلیس بین الملل و اینترپل خارج از کشور خصوصا کشورهایى است که با ما عناد دارند، متاسفانه کانادا از کشورهایى است که مامنى براى اختلاس‌گران شده و ما از دستگاه قضایى و پلیس کانادا انتظار داریم که اجازه ندهند چهره کشورشان در دنیا آنقدر مشوه شود و مرکزى براى تجمع اختلاسگران باشد و یک عده خائن که اموال کشور را سرقت کرده و اختلاس نموده اند، در کشور آن‌ها عیش و نوش داشته باشند.

وى اضافه کرد: دستور قضایى صادر و به پلیس بین الملل ابلاغ شده و انتظارمان این است که همکارى کنند.

کد مطلب: 71680
زمان انتشار: چهارشنبه 22 اسفند 1397 - 14:44:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی