به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 71695
زمان انتشار: پنجشنبه 23 اسفند 1397 - 21:59:22

نمایندگان مجلس در سازمان ملل: تحریم های آمریکا زنان ایرانی را نیز هدف گرفته است

نمایندگان مجلس در سازمان ملل: تحریم های آمریکا زنان ایرانی را نیز هدف گرفته است
حقوق بشر  > ایران  - هیات اعزامی ایران به نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک با حضور در نشست ها و کمیسیون های دوجانبه و چندجانبه، تحریم های ظالمانه علیه کشورمان را محکوم کردند.

به گزارش صدا و سیما، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سخنانی در نشست سازمان ملل متحد تاکید کردند تحریم های ظالمانه آمریکا، زنان ایرانی را نیز هدف گرفته است.
هیات اعزامی ایران به نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک با حضور در نشست ها و کمیسیون های دوجانبه و چندجانبه، تحریم های ظالمانه علیه کشورمان را محکوم کردند. در این نشست ها که در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد، خانم ها فریده اولاد قباد و سکینه الماسی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از نمایندگان مجالس سایر کشورها خواستند تا از ظرفیت قانون گذاری برای مبارزه با این تحریم ها استفاده کنند.
نمایندگان کشورمان با تاکید بر ظرفیت نظام های پارلمانی و قانون گذاری در زمینه مبارزه با اعمال تحریم های یکجانبه و غیرمشروع از نمایندگان سایر کشورها خواستند با یکجانبه گرایی آمریکا مقابله کنند.
در گزارش نمایندگان اعزامی ایران به سازمان ملل برای نشست مقام زن تاکید شد جمهوری اسلامی ایران که امسال چهلمین سالگرد پیروزی خود را جشن گرفت همواره دسترسی افراد به ویژه زنان و کودکان را به حمایت های اجتماعی در قانون اساسی، سیاست های کلی و سایر اسناد فرادستی و قوانین داخلی مدنظر قرار داده است.
اختصاص 270 روز مرخصی زایمان به زنان شاغل، امکان بازنشستگی زودتر از موعد بانوان شاغل نسبت به مردان، امکان ترک محل کار زودتر از مردان به مدت یک ساعت در روز برای مادران شیرده و کاهش ساعات کار مادران شاغل دارای شرایط خاص تا 36 ساعت در هفته با دریافت حقوق 44 ساعت شیوه هایی است که در جمهوری اسلامی ایران برای تامین نیازهای زنان و دختران در قالب قوانین و مقررات به کار گرفته می شود.
نمایندگان ایران در این نشست اضافه کردند: حمایت اجتماعی ویژه از قبیل ارائه بیمه بازنشستگی و درمانی، کمک های مالی و اجرای طرح های توانمندسازی ویژه زنان سرپرست خانوار و روستایی، بیمه بازنشستگی ویژه زنان خانه دار و حمایت از طرح های کارآفرینی دیگر روش های مورد استفاده در این زمینه است.
کمیسیون مقام زن ملل متحد، نهادی وابسته به شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل است. این کمیسیون هر سال نشستی 10 روزه را در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک برای بررسی پیشرفت در برابری جنسیتی، تعیین چالش‌ها، وضع استانداردهای جهانی و فرمول‌بندی سیاست‌هایی برای ترویج برابری جنسیتی و پیشرفت زنان در سطح جهان برگزار می‌کنند.

کد مطلب: 71695
زمان انتشار: پنجشنبه 23 اسفند 1397 - 21:59:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب