به روز شده: 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 71696
زمان انتشار: جمعه 24 اسفند 1397 - 10:23:50

دیدار هیأت اعزامی ستاد حقوق بشر با معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

دیدار هیأت اعزامی ستاد حقوق بشر با معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
حقوق بشر  > جهان  - هیأت اعزامی ستاد حقوق بشر به ژنو در تاریخ 22 اسفندماه سال جاری با معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ملاقات نمود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، بنابر اظهار تمایل معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد مبنی بر دیدار با هیأت ایرانی در پی برگزاری نشست تخصصی مشترک در مورد اجرای عدالت برای کودکان و نوجوانان که در 13 اسفند سال جاری در تهران برگزار شد، این ملاقات انجام شد.

هیأت اعزامی ستاد حقوق بشر متشکل از آقایان: دکتر حکیمی، معاون دبیر ستاد حقوق بشر، ، دکتر تفرشی، معاون بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر، ملاقاتی در روز چهارشنبه مورخ 22 اسفند سال جاری با خانم کیت گیلمور، معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد برگزار نمود.

در ابتدای نشست خانم گیلمور از برگزاری موفق نشست تخصصی مشترک در مورد اجرای عدالت برای کودکان و نوجوانان در 13 اسفند سال جاری در تهران تشکر و قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد این تعامل و همکاری ادامه یابد.

آقای دکتر حکیمی نیز پس از معرفی اعضای هیأت ایرانی، متقابلاً از ادامه تعامل و همکاری ستاد حقوق بشر با دفتر کمیسر عالی حقوق بشر استقبال نمود.

دراین دیدار، خانم گیلمور به مواردی از موضوعاتی که در نشست تخصصی مذکور فی­مابین طرفین تبادل شده بود اشاره کرد.

سپس آقای دکتر حکیمی نیز یادآور شد که شما در پایان نشست تخصصی مذکور متعهد شدید که اثر تحریم ها در مورد مردم ایران را در صحنه بین­ المللی مطرح و پیگیری نمایید و به علاوه در جهت انجام سفر گزارشگران موضوعی که جمهوری اسلامی ایران قبلاً از آنها برای بازدید از ایران دعوت به عمل آورده است اقدام نمایید که مشارالیها اظهار داشت مراتب را به استحضار کمیسر عالی رسانده ­ام و ایشان نیز به استحضار دبیرکل سازمان ملل متحد رسانده است و در خاتمه بر ادامه همکاری ها تأکید نمود.

آقای دکتر حکیمی نیز ترجمه انگلیسی بیانیه ستاد حقوق بشر را که در اعتراض به اظهارات نادرست و ادعاهای غیرواقعی آقای جاوید رحمان در مصاحبه های وی با رسانه های مختلف به خصوص بی بی سی صادر شده است به مشارالیها تسلیم نمود و بر اساس خواست دبیر ستاد حقوق بشر از وی خواست که آن را به استحضار کمیسر عالی حقوق بشر برساند و خانم گیلمور آن را دریافت و اعلام نمود  که کمیسر عالی حقوق بشر را مطلع خواهد ساخت.

هیأت اعزامی ستاد حقوق بشر که روز  6 اسفند به ژنو سفر کرده است در دیدار با معاون کمیسر شورای حقوق بشر،  به سرپرستی دکتر حکیمی، معاون دبیر ستاد حقوق بشر، و دکتر تفرشی، معاون بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر، در این دیدار نیز آقایان  رستمی، ‌بازپرس دادسرای تهران، بینا،‌ مشاور دبیر ستاد حقوق بشر، مهرزاد، ‌کارشناس ستاد حقوق بشر، ‌حسنی، دستیار مدیرکل حقوق بشر و زنان وزارت امور خارجه و آصف کارشناس اداره حقوق بشر وزارت امور خارجه حضور داشتند.

کد مطلب: 71696
زمان انتشار: جمعه 24 اسفند 1397 - 10:23:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد