به روز شده: 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 71737
زمان انتشار: یکشنبه 26 اسفند 1397 - 10:30:55

افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی به مسجدی در نیوزلند

افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی به مسجدی در نیوزلند
حقوق بشر  > جهان  - پلیس نیوزلند بامداد یکشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد شمار قربانیان حمله تروریستی به مسجد «کریستچرچ»به ۵۰ نفر افزایش یافته است.

به گزارش فارس، پلیس نیوزلند بامداد یکشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد شمار قربانیان حمله تروریستی به دو مسجد در شهر «کرایست‌چرچ» به ۵۰ نفر افزایش یافته است. 

اکثر قربانیان توسط ضاربی که به برتری نژادی سفیدپوستان اعتقاد داشت و از مهاجران متنفر بود کشته شدند. فردمهاجم حمله به نمازگزاران یکی از دو مسجد را از طریق دوربینی که روی کلاهش نصب شده بود ضبط و آن را به صورت زنده در فیسبوک پخش کرد.

پلیس، مظنون را که «برنتون هریسون تارنت» نام دارد، دستگیر کرد. او روز شنبه در دادگاه حاضر شد و هنگامی که قاضی اتهام او به قتل را قرائت کرد هیجانی از خودش بروز نداد. 

پلیس نیوزلند دو فرد مسلح دیگر را هم بازداشت کرده و در حال تحقیق درباره نقش احتمالی آنها در این حمله تروریستی است. 

حمله به مساجد«کرایست‌چرچ»، شهری که ۴۰۰ هزار نفر از ۵ میلیون جمعیت نیوزلند را در خود جای داده، مرگبارترین تیراندازی در تاریخ این کشور به شمار می‌رود. نخست‌وزیر نیوزلند حمله را تروریستی و روز وقوع حادثه را یکی از «تاریک‌ترین روزهای» کشورش توصیف کرده است.

تارنت که به گفته پلیس عامل دست‌کم یکی از دو تیراندازی جمعه است در مانیفست ۷۴ صفحه‌ای که در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده خودش را یک فرد ۲۸ ساله استرالیایی و معتقد به برتری نژادی سفیدپوستان معرفی می‌کند. او هدف از انجام این حمله را انتقام گرفتن از مسلمان‌ها ذکر کرده است.

این ضارب، ۱۷ دقیقه از جزئیات هجوم وحشیانه‌اش به مسجد «النور» که در جریان آن دست‌کم ۴۱ نفر جان باختند رافیلمبرداری و پخش کرد. چندین نفر دیگر مدت کوتاهی بعدتر در حمله‌ای به یک مسجد دیگر در همین شهر کشته شدند. 

۵۰ نفر هم بر اثر این حملات مجروح شده‌اند. پلیس گفته در یک خودرو هم وسیله‌های انفجاری کشف و آنها را خنثی کرده است.

پلیس نیوزلند هنوز مشخص نکرده آیا تارنت عامل هر دو تیراندازی بوده است یا خیر. به مسلمان‌ها در نیوزلند هشدار داده شده از رفتن به مساجد خودداری کنند.

کد مطلب: 71737
زمان انتشار: یکشنبه 26 اسفند 1397 - 10:30:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب