به روز شده: 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 71743
زمان انتشار: یکشنبه 26 اسفند 1397 - 11:30:34

مدیر کل تعزیرات تهران: فروش مرغ بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان؛ غیرقانونی است

حقوق شهروندی  - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران فروش مرغ گرم بالاتر از کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان را غیرقانونی خواند و از مردم خواست بیش از این قیمت خریداری نکنند.

به گزارش صدا و سیما، محمدعلی اسفنانی در حاشیه حضور در میدان میوه و تره بار بهمن افزود: نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها بر اساس ارز ۴۲۰۰ تومانی عرضه می‌شود و قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان گوشت مرغ گرم کاملاً دقیق و با محاسبه همه عوامل تولید است و هیچ اتحادیه و صنفی اجازه تعیین قیمت روزانه مرغ را ندارد.

وی گفت: فروشندگانی هم که می‌خواهند مرغ عرضه کنند حتما باید از مرغداری‌ها و کشتارگاه‌ها به قیمتی خریداری کنند که بتوانند به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان میان مردم توزیع کنند.

اسفنانی افزود: در آستانه شب عید برخی دلالان و اخلال گران قصد به هم ریختن بازار را دارند که دادستانی تهران آن‌ها را شناسایی کرده است و برخورد لازم صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش از روز گذشته معاونان دادستان تهران و کارشناسان تعزیرات جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت با شرکت پشتیبانی امور دام برای ساماندهی توزیع مرغ در میدان بهمن حضور پیدا کرده اند، اما همچنان مشکل صف‌های طولانی برطرف نشده است.

امروز هم مانند روز گذشته فروشندگان فاکتور ارائه نمی‌کنند و ادعا می‌کنند بالاتر از ۱۴ هزار تومان مرغ زنده را خریداری کرده اند و بر همین اساس کمتر از ۱۵ هزار تومان مرغ را به فروش نمی‌رسانند، بعد از اتمام حجتی که روز گذشته معاونان دادستان تهران با عاملان فروش داشت امروز همه فروشندگان ملزم شدند که مرغ خود را به قیمت ۱۱ هزار و پانصد تومان به فروش برسانند، اما تعدادی از غرفه داران از فروش مرغ به این قیمت امتناع می‌ورزیدند و اظهار می‌داشتند با فروش مرغ به این قیمت ضرر خواهند کرد.

امروز هم معاونان دادستان تهران به همه فروشندگان هشدار دادند مرغ زنده را به گونه‌ای خریداری و کشتار کنند که بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به مردم به فروش نرسانند و مقرر شد در همه جای بازار چه میدان بهمن و فروشگاه‌ها و خرده فروشان مرغ به قیمت مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شود.

کد مطلب: 71743
زمان انتشار: یکشنبه 26 اسفند 1397 - 11:30:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده