به روز شده: 22 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 71766
زمان انتشار: دوشنبه 27 اسفند 1397 - 15:37:16

پزشکی قانونی در مورد حوادث چهارشنبه سوری به شهروندان هشدار داد

پزشکی قانونی در مورد حوادث چهارشنبه سوری به شهروندان هشدار داد
قوه قضائیه  - دکتر مهرداد علی بخشی، جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور در مورد صدمات و آسیب‌های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری اسفند ۹۷ هشدار داد و گفت: در چهارشنبه سوری پارسال، ۳ نفر جان خود را در شهر‌های مختلف کشورمان از دست دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، علی بخشی جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال هشدار داد و گفت: در تماس با مواد محترقه و منفجره افراد به مکانیسم‌های متعددی دچار آسیب می‌شوند؛ آسیب‌ها می‌تواند ناشی از برخورد ترکش ماده انفجاری تا سوختگی حرارتی و یا شیمیایی و یا قرار گرفتن در معرض موج انفجار و .. باشد که متأسفانه باعث عوارض متعددی مانند نابینایی، قطع عضو، جوشگاه‌های دائمی روی صورت و بدن، ناشنوایی و ... می‌شود.

وی با بیان اینکه آسیب‌های روانی ناشی از استرس وارده به افراد یکی دیگر از این نوع صدمات است اعلام کرد که متأسفانه در سال گذشته حسب آمار ۳ نفر در حوادث منتسب به چهارشنبه آخر سال کشته شدند والبته با توجه به مراقبت‌های به عمل آمده از سوی دستگاه‌ها و نهاد‌های مسئول و مردم نسبت به سال ۹۵ با کاهش قابل توجهی همراه بوده که جای امیدواری است و امیدواریم امسال با رعایت حقوق یکدیگر و اجتناب از رفتار‌های پرمخاطره، شاهد پایان سالی آرام، ایمن و بسیار کم خطرتر نسبت به سال‌های گذشته باشیم.

جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور از جوانان خواست جان و سلامت خود و دیگران را جهت شادی لحظه‌ای به مخاطره نیندازند.

کد مطلب: 71766
زمان انتشار: دوشنبه 27 اسفند 1397 - 15:37:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی