به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 71829
زمان انتشار: چهارشنبه 7 فروردین 1398 - 11:22:29

حمایت دادگاه آلمانی از منافقین

حمایت دادگاه آلمانی از منافقین
حقوق بشر  > جهان  - دادگاهی در آلمان به دنبال شکایت منافقین از مشهورترین نشریه این کشور، این نشریه را وادار کرد که بخش‌هایی از گزارش‌ خود درباره منافقین را حذف کند.

به گزارش فارس، در پی گزارش چندی پیش نشریه آلمانی «اشپیگل» درباره گروهک تروریستی منافقین، دادگاهی در هامبورگ در حمایت از این سازمان، از اشپیگل خواست تا انتشار آنچه مطالب غیرواقعی خوانده را متوقف کند.

با انتشار این گزارش که به موضع‌گیری اعضای جدا شده از سازمان منافقین و حمایت تندروهای آمریکایی از این سازمان هم پرداخته شده بود، نماینده منافقین در آلمان از دایره رسانه دادگاهی در هامبورگ خواست تا مانع از انتشار چنین مطالبی شود.

دادگاه اعلام کرده که نگرانی‌های سازمان مزبور را درک می‌کند و روز بیست و یکم ماه مارس در این زمینه حکمی صادر کرده و به این ترتیب اشپیگل نباید درباره اینکه در محل اقامت اعضای این سازمان، شکنجه صورت می‌گیرد، مطلبی منتشر کند. در پی حکم دادگاه، اشپیگل بخش‌های موردنظر دادگاه را حذف کرد.

روز شانزدهم فوریه در اشپیگل گزارشی منتشر شد که به شکنجه اعضای منافقین و تمرین آنها برای کشتار اشاره شده بود. در بخشی از این گزارش آمده بود که اعضای سازمان که در آلبانی به سر می‌برند، سه بار در طول هفته بریدن گلو با چاقو، شکستن دست، درآوردن چشم با انگشت و پاره کردن دهان را تمرین می‌کنند. دادگاه انتشار این بخش را هم ممنوع اعلام کرده است.

کد مطلب: 71829
زمان انتشار: چهارشنبه 7 فروردین 1398 - 11:22:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد