به روز شده: 4 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 71917
زمان انتشار: یکشنبه 18 فروردین 1398 - 10:10:55

سرنوشت هزاران کودک مهاجر آمریکایی چه می شود؟

سرنوشت هزاران کودک مهاجر آمریکایی چه می شود؟
حقوق بشر  > جهان  -  دولت آمریکا در یک پرونده قضایی در دادگاه اعلام کرد که حدود دو سال زمان می برد تا دولت آمریکا بتواند هزاران کودکی را که توسط مسئولان در مرز جنوبی از والدینشان جدا شده اند ، شناسایی کند و به خانواده هایشان بازگرداند.

به گزارش صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز‎ ؛ این پرونده قضایی در اواخر وقت جمعه 16 فروردین نشان داد که دولت ترامپ برای نخستین بار به دنبال طرحی برای شناسایی والدین کودکانی است که در مرز جنوبی (مرز با مکزیک) از خانواده های خود جدا شده اند. دولت آمریکا برای شناسایی قصد دارد تا از تحلیل داده ها، علم آمار و روش دستی استفاده کند.
ماه گذشته یک دادگاه فدرال در سن دیگو تعداد خانواده های مهاجری که دولت آمریکا باید آنها را مجددا به هم برساند ، افزایش داد. خانواده هایی که اعضای آنها سال گذشته از هم جدا شده اند.
اداره بازرسی کل وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در اوایل سال جاری میلادی (2019) گفت که تعداد زیادی از کودکان را شناسایی کرده است که باید به والدین خود ملحق شوند و این تعداد به 2737 موردی که در ابتدا وجود داشتند ، اضافه می شوند. تعداد 2737 کودک از ابتدا و بر اساس حکم دادگاه قرار بود تا به والدینشان ملحق شوند.
دولت آمریکا به دادگاه نوشته است: «شناسایی والدین کودکان دست کم دوازده ماه طول می کشد و احتمالاً می تواند به 24 ماه نیز برسد.» در این نامه افزوده شده است که این زمان به مُدل آماری و تعداد نیروی انسانی برای بررسی دستی بستگی دارد.
سیاست «تحمل صفر» ("zero tolerance") دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باعث شد تا تمام مهاجران غیرقانونی به خاطر عبور از مرز به زندان بیافتند، حتی آنهایی که با کودکان خود از مرز عبور کرده بودند. بدین ترتیب کودکان در سال گذشته از والدین خود جدا شدند. این مسئله (جدا کردن کودکان از والدین) پس از فاش شدن ، باعث برانگیخته شدن خشم عمومی شد و در واکنش، ترامپ فرمانی اجرایی را در بیستم ژوئن 2018 امضا کرد تا کودکان به والدینشان ملحق شوند.

کد مطلب: 71917
زمان انتشار: یکشنبه 18 فروردین 1398 - 10:10:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد