به روز شده: 1 روز و 18 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 71937
زمان انتشار: دوشنبه 19 فروردین 1398 - 07:50:03

یمن خواستار تشکیل کمیته مستقل برای جنایات سعودی ها شد

یمن خواستار تشکیل کمیته مستقل برای جنایات سعودی ها شد
حقوق بشر  > جهان  -  رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در پی فاجعه بمباران یک مدرسه که به جان باختن 13دانش آموز انجامید، خواستار تشکیل کمیته مستقل بین المللی باهدف تحقیق درباره جنایات ائتلاف متجاوزان به سرکردگی عربستان و نشست اضطراری شورای امنیت برای پایان محاصره و تجاوز به یمن شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المیادین، محمد علی الحوثی در صفحه توئیتری خود نوشت: از سازمان های بین المللی می خواهیم از محل این جنایت بازدید کنند، همچنین خواستار تشکیل کمیته مستقل بین المللی برای تحقیق درباره جنایاتی هستیم که تجاوز آمریکایی، انگلیسی، سعودی، اماراتی و متحدان شان در یمن مرتکب شده اند.
مقام یمنی افزود: همچنین خواستار نشست اضطراری شورای امنیت برای پایان دادن به محاصره و تجاوز نظامی به یمن هستیم که نقض آشکار قوانین به شمار می رود.
وزارت بهداشت یمن امروز اعلام کرد که در پی حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به مدرسه الراعی در شرق صنعا پایتخت یمن، 13 تن که اکثرشان دانش آموز دختر هستند، جان باختند و 87 تن نیز زخمی شدند.
در این حمله به ده ها خانه اطراف مدرسه نیز خسارت هایی وارد شد.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
جنگ علیه یمن تاکنون بیش از 16 هزار کشته بر جای گذاشته و میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را 'بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی' نامید.
شمار زیادی از این کشته ها را زنان و کودکان تشکیل می دهند

کلید واژه: یمن - انصارالله یمن
کد مطلب: 71937
زمان انتشار: دوشنبه 19 فروردین 1398 - 07:50:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد