به روز شده: 9 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 72071
زمان انتشار: یکشنبه 25 فروردین 1398 - 15:20:43

سیل، هسته‌های خاموش داعش را در استان دیاله عراق به روی آب آورد

سیل، هسته‌های خاموش داعش را در استان دیاله عراق به روی آب آورد
حقوق بشر  > جهان  -  بارش‌های شدید و جاری شدن سیل باعث فرار عناصر گروه تروریستی داعش از مخفی‎گاه‌ها در استان دیاله عراق و رشته کوه‌های حمرین شد.

به گزارش میزان، بارش‌های شدید باران و جاری شدن سیل در برخی از مناطق استان دیاله عراق باعث شده شمار زیادی از عناصر مخفی داعش از ترس غرق شدن از تونل‌ها که به عنوان مخفی گاه استفاده می‌کردند به سرعت خارج شوند.

یک منبع میدانی در گفت‎وگو با میزان از فرار تروریست‌های داعش به دیگر مناطق خبر داد و گفت: چند گروه از نیرو‌های امنیتی و بسیج مردمی جست وجوی منطقه به منطقه را برای شناسایی عناصر تروریستی در دستور کار قرار داده اند.

این منبع میدانی با بیان این که نیرو‌های بسیج مردمی با کمین‌های متعدد درصدد هستند تروریست‌های داعش را گیر بیندازند، افزود: عناصر مخفی داعش در تلاش هستند با استفاده از مسیر‌های جایگزین از کمین نیرو‌های عراقی در امان باقی بمانند.

وی گفت: رزمندگان بسیج مردمی در مناطق شمال، شمال شرق و شمال غرب استان دیاله از جمله خانقین، جلولاء، السعدیه، مقدادیه، بعقوبه و بخش‌هایی از رشته کوه‌های حمرین مستقر شده اند تا تروریست‌هایی که از تونل‌های آب گرفته شده خارج می‌شوند را رصد و شناسایی کنند.

به گزارش میزان، همزمان نیرو‌های امنیتی، مبارزه با تروریسم و بسیج مردمی با کمک نیروی هوایی ارتش عملیاتی را در رشته کوه‌های حمرین (حدفاصل استان‌های دیاله و کرکوک) آغاز کرده‎اند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های عراقی در جریان این عملیات موفق شدند یک مقر گروهک تروریستی داعش را شناسایی و منهدم کنند؛ گفته شده این مکان مربوط به تیم رسانه‌ای (بنگاه خبرپراکنی النبا) داعش بوده است.

به گفته منابع میدانی، تعدادی زیادی میکروفن، دوربین‌های تصویربرداری و وسایل ارتباطی در این عملیات کشف و ضبط شد؛ رشته کوه‌های حمرین از استان دیاله (۶۰ کیلومتری بغداد) تا استان کرکوک (۲۶۰ کیلومتری شمال بغداد) امتداد دارند.

بخش‌هایی از حومه رشته کوه‌های حمرین نفت‎‌خیز هستند و همچنین لوله‌های انتقال نفت هم از این مسیر می‌گذرند و وجود ارتفاعات، صخره‌ها و غار‌ها به محلی مناسب برای رشد تروریست‌های داعش تبدیل شده است.

به گزارش میزان، هسته‌های خاموش داعش با تقویت مواضع خود در این رشته کوه‌ها چندین مرتبه حملاتی را علیه نیرو‌های عراقی انجام داده‎اند، اما با واکنش قاطع و محکم مواجه شده‎اند و ناکام مانده‎اند؛ عملیات‌های مستمر نیرو‌های عراقی در این محور برای خشکاندن ریشه‌های داعش ادامه دارد.

کلید واژه: عراق - داعش
کد مطلب: 72071
زمان انتشار: یکشنبه 25 فروردین 1398 - 15:20:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد