به روز شده: 14 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 72104
زمان انتشار: دوشنبه 26 فروردین 1398 - 14:46:02

مخبر: ۱۸ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ارسال شد

حقوق شهروندی  - ارسال و اهدای ۱۸ هزار بسته‌ی لوازم خانگی به مردم استان‌های سیل‌زده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز شد.

به گزارش میزان، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آیین ارسال ۱۸ هزار بسته‌ی لوازم خانگی به استان‌های سیل‌زده‌ی کشور، حضور این ستاد را در کنار مردم سیل‌زده، منسجم و همیشگی اعلام کرد.

محمد مخبر با بیان این مطلب افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با ایجاد پایگاه در ۸ استان سیل‌زده‌ی کشور، انواع نیاز‌های اولیه و ضروری این مناطق از جمله چادر، پتو، آب، غذای گرم و سرد، چکمه و هر چه را که مورد نیاز بوده، تأمین و به این مناطق ارسال کرده است که این روند هم‌چنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: با مردم سیل‌زده وعده کرده بودیم که از لحظه‌ی حادثه تا زمانی که به منازل‌شان بازگردند و مستقر شوند در کنارشان باشیم. به همین دلیل، علاوه بر کار‌هایی که تا به امروز انجام شده است، ۴ مأموریت مهم را نیز برای خودمان تعیین کرده‌ایم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در تشریح این ۴ مأموریت توضیح داد: تأمین بخشی از لوازم خانگی از دست‌رفته در سیل، جبران خسارت ناشی از تلف‌شدن دام‌ها در اثر سیل، تهیه و توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر میان دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده و ایجاد اشتغال در این مناطق مأموریت‌های تعریف‌شده‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است.

مخبر ادامه داد: امروز اولین محموله شامل ۴ هزار بسته‌ی لوازم خانگی شامل یخچال، گاز، قالی، پتو و ظرف و ظروف و دیگر اسباب مورد نیاز مردم سیل‌زده برای زندگی به استان گلستان ارسال می‌شود. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در توزیع این بسته‌ها دخالتی ندارد و این مسئولیت را به استاندار و ائمه‌ی جمعه محول کرده است.

وی با اشاره به توزیع ۴ هزار بسته‌ی لوازم التحریر میان دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده‌ی استان گلستان، از ارسال بسته‌های لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان سایر استان‌های سیل‌زده نیز خبر داد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تأکید بر این‌که اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار در مناطق سیل‌زده را به عنوان رسالت اصلی خود هدف‌گذاری کرده‌ایم، اظهار داشت: در استان گلستان به محض آرام شدن اوضاع و استقرار مردم در خانه‌های‌شان فرآیند ایجاد ۳ هزار طرح اشتغال‌زایی را در قالب طرح‌های بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز خواهیم کرد و این روند در سایر استان‌ها نیز با جدیت پی‌گیری خواهد شد.

مخبر تأکید کرد: تا زمانی که مردم تحت تأثیر مشکلات سیل هستند، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تمام امکانات و ظرفیت‌ها در کنارشان حضور خواهد داشت.

وی به سامان‌دهی گروه‌های جهادی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اشاره و خاطرنشان کرد: از ۳ سال پیش گروه‌های جهادی را سامان‌دهی کردیم که امروزه برخی از آن‌ها به شکل مستقیم با ما کار می‌کنند و بعضی دیگر از کمک‌های ستاد بهره‌مند می‌شوند. همه‌ی این گروه‌ها در جریان وقوع سیل در کشور دور هم جمع شدند و یک هم‌افزایی گسترده و مؤثر میان آن‌ها رخ داد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: زمانی که این گرو‌ه‌های جهادی را مشاهده می‌کنم که چگونه در مناطق سیل‌زده کار می‌کنند، یاد جمله‌ی رهبر معظم انقلاب می‌افتم که فرمودند: اگر امروز جنگی رخ دهد جوانان بیش‌تر و پرشورتر از گذشته به صحنه می‌آیند.

مخبر افزود: با وقع سیل، هیچ جوانی در هیچ نقطه‌ی کشور آرام نگرفت و جوانان سایر استان‌ها به کمک استان‌های سیل‌زده آمدند، همانند جنگ تحمیلی که جوانان از گوشه و کنار ایران خود را به مناطق جنگی رساندند.

وی با طرح این انتقاد که امروزه قوت و کارآیی نظام مورد غفلت و بی‌مهری قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد نباید به کارآمدی نظام بی‌توجه بود.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) متذکر شد: امروزه هیچ دستگاهی نیست که کاری از دستش جهت کاهش آلام سیل‌زدگان بربیاید و کوتاهی کند. وارد کردن اتهام کم‌کاری به دستگا‌ه‌ها و سازمان‌ها کار درستی نیست. البته در این میان، مردم نقش اصلی را دارند و همین مردم در خوزستان با سینه‌های خود مقابل سیل ایستادند، درست به مانند سال‌های دفاع مقدس.

مخبر با اظهار امیدواری مبنی بر این‌که دیگر شاهد حوادث این‌چنینی در کشور نباشیم، یادآور شد: واقعیت این است که کشور ما حادثه‌خیز است و باید در هر لحظه آمادگی مواجهه با مشکلات را داشته باشیم. در حال حاضر به اندازه‌ی کافی امکانات فراهم شده است و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در صورت بروز سیل در دیگر استان‌های کشور هم آمادگی‌های لازم را به لحاظ ساختاری، لجستیکی و حمل و نقل برای کمک‌رسانی و خدمات‌دهی دارد.

وی ارزش ۴ هزار بسته‌ی لوازم خانگی ارسالی به استان گلستان را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: همه‌ی اجناس تهیه‌شده در این بسته‌ها ایرانی هستند و قرارداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با برخی از کارخانه‌های تولید لوازم خانگی موجب احیای این واحد‌های صنعتی در سال رونق اقتصادی شده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حاشیه‌ی مراسم ارسال ۱۸ هزار بسته‌ی لوازم خانگی به مردم استان‌های سیل‌زده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از خانواده‌ی معظم شهیدان عزیزی، پورهنک و شاطری از شهدای گران‌قدر مدافع حرم قدردانی کرد.

کد مطلب: 72104
زمان انتشار: دوشنبه 26 فروردین 1398 - 14:46:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده