به روز شده: 1 روز و 9 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 72136
زمان انتشار: چهارشنبه 28 فروردین 1398 - 12:11:23

تاثیر ترامپ در دامن زدن به اسلام هراسی

تاثیر ترامپ در دامن زدن به اسلام هراسی
حقوق بشر  > جهان  - خبرگزاری آناتولی در مطلبی نوشته است که اسلام هراسی دست آویزی برای توسعه و تحکیم قدرت‌های سیاسی در جهان شده و از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا این موضوع گسترش یافته است.

به گزارش میزان، خبرگزاری آناتولی می‎نویسد:بیش از ۲ قرن است که سران سیاسی در سراسر جهان همانند آمریکا و رژیم صهیونیستی اسلام هراسی را دست آویز توسعه و یا تحکیم قدرت سیاسی خود قرار داده‎اند. در واقع، جغرافیای اسلام هراسی نه تنها به ابعاد سیاسی-اقتصادی آن بلکه همچنین به کارگیری آن به عنوان ابزاری برای اوامر استراتژیک مختلف و ابزاری که با آن سود می‌جویند استفاده می‌شود تا حاکمان این رژیم‎ها بتوانند از این طریق اهداف استعمارگرایانه و امپریالیستی خود را پیش ببرند.

 
بنابراین این مفهوم بایستی در اذهان عمومی مخصوصأ نسل جوان رسوخ کند که اسلام هراسی فقط در مورد تعصبات  استفاده نمی‌شود بلکه مهم‌تر از همه ویژگی اصلی سلسله نژادپرستی جهانی است که در زمینه‌های مختلف برای اعمال هژمونی یا دستیابی قدرت برتر، کنترل و کسب ثروت بیشتر به کار گرفته می‌شود.
 
 
افزایش اسلام هراسی در جهان؛ تاثیر ترامپ در دامن زدن به اسلام هراسی

اگرچه اسلام هراسی قرن‎هاست که وجود دارد تاثیر منفی بر جهان اسلام می‌گذارد بعد از فروپاشی اتحادیه جماهر شوروی بسیار خطرناک‌تر شد. در واقع بعد از این فروپاشی قدرت‌های جهان به دنبال پیدا کردن دشمنی مناسب برای پیشبرد طرح‌های هژمونیک خود کردند.

دیلی صباح نوشت: با ظهور ترامپیزم به همراه گروه‌های راستگرا و افراطی در بسیاری از کشورها، کشش به سمت اسلام هراسی و سیاست‌های دولت‌ها علیه مسلمانان و حملات تروریستی افزایش یافت که نمونه‌های آن حمله تروریستی در کانادا سال ۲۰۱۷ و آخرین آن حادثه کشتار خونین مسلمانان در ۲ مسجد کرایست چرچ نیوزلند است.
 
 
افزایش اسلام هراسی در جهان؛ تاثیر ترامپ در دامن زدن به اسلام هراسی
 
بعد از حادثه تروریستی در نیوزلند که جان ۵۰ مسلمان در نیوزلند را گرفت، مسلمانان انگلیسی از دولت خواهان مقابله با افزایش تقریبا ۶۰۰ درصدی جرایم مربوط با اسلام هراسی در این کشور شدند.

محمد محمود نماز جمعه شرق لندن اسلام هراسی را معضلی مهم قلمداد کرد که امنیت بیش از ۳ میلیون مسلمان را در انگلیس تحت تاثیر قرار می‌دهد.
کد مطلب: 72136
زمان انتشار: چهارشنبه 28 فروردین 1398 - 12:11:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد