به روز شده: 1 روز و 10 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 72152
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 08:49:26

بحران مصرف مواد مخدر؛ انگشت اتهام شهروندان آمریکایی به سمت کاخ سفید

بحران مصرف مواد مخدر؛ انگشت اتهام شهروندان آمریکایی به سمت کاخ سفید
حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه دیلی میل در گزارشی می‎گوید شهروندان آمریکایی بر این باورند که دولت این کشور بودجه بسیار کمی برای توانبخشی معتادان صرف کرده است.

نتایج تحقیقاتی جدید نشان می‌دهد، تقریبا دو سوم (۶۳ درصد) از شهروندان آمریکایی بر این باورند که دولت آمریکا بودجه بسیار کمی برای توانبخشی معتادان صرف کرده است.


به گزارش دیلی میل، از سال ۱۹۹۰ تاکنون میزان شهروندان آمریکایی که بر این باورند که دولت باید هزینه‌های بیشتری را صرف توانبخشی افرادی که گرفتار مواد مخدر شده‎اند به بیشترین میزان خود رسیده است. در دوره‌ای که مصرف مواد مخدر کراک در آمریکا به یک اپدیمی تبدیل شده بود، ۶۵ درصد از شهروندان دولت را مقصر دانسته که در بودجه مربوطه کوتاهی کرده است.
 
 
محکوم شدن دولت آمریکا به عدم تخصیص بودجه کافی برای توانبخشی معتادین
به طور کلی حمایت دولت آمریکا از افزایش بودجه مربوطه از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۱۲ به طور مدام روند نزولی از خود نشان داد. درست در سال‌هایی که بحران مصرف مواد مخدر تاثیر منفی خود را در جامعه آمریکا بروز داد و توجه رسانه‌های خبری را جلب کرد.

پیتر پروت، مدیر عامل مرکز توانبخشی ادیسه نیویورک می‎گوید: پوشش رسانه‌های خبری از گسترش اعتیاد ناشی از مصرف قرص در آمریکا نسبت به هر نوع دیگر از اعتیاد ناشی از سایر مواد مخدر طی ۴۰ سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
 
 
محکوم شدن دولت آمریکا به عدم تخصیص بودجه کافی برای توانبخشی معتادین
شهروندان آمریکایی آفریقایی به نسبت شهروندان سفید پوست از موضوع تخصیص بودجه بیشتر در خصوص توانبخشی معتادین حمایت بیشتری نشان داده‎اند. طی  ۳ سال اخیر حمایت آن‌ها از ۶۰ درصد به ۸۰ درصد رسیده است.

در سال ۱۹۹۰ به دنبال شیوع مصرف مواد مخدر کراک که دامان سیاه پوستان آمریکا را گرفته بود، شهروندان آمریکایی آفریقایی خواهان همکاری بیشتر از سوی سران دولت بودند تا بودجه بیشتری در این خصوص صرف شود.

احزاب سیاسی در آمریکا در این خصوص نظرات متفاوتی را بیان کرده‎اند. ۷۴ درصد دموکرات‌ها معتقدند که در سال ۲۰۱۸ دولت بودجه بسیاری کمی را برای کمک و توانبخشی معتادان تخصیص داده است. این در حالی است که حزب جمهوری خواه و سایر احزاب مستقل به ترتیب ۵۳ و ۵۹ درصد بوده است.

محکوم شدن دولت آمریکا به عدم تخصیص بودجه کافی برای توانبخشی معتادین

وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا مبلغ ۱.۹ میلیارد دلار را از دولت به منظور پیشگیری و درمان سوء مصرف مواد مخدر در طرح بودجه فدرال ۲۰۲۰ مطرح کرده، این در حالی است که مقامات هنوز میزان تخصیص بودجه به توانبخشی معتادان چیزی بیان نکرده‎اند.
کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 72152
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 08:49:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد