به روز شده: 6 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 72158
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 11:20:45

ابراهیمی: ۲۰۰ محکوم غیرعمد کردستانی آزاد شدند

ابراهیمی: ۲۰۰ محکوم غیرعمد کردستانی آزاد شدند
قوه قضائیه  - تعداد ۲۰۰ زندانی جرایم غیرعمد استان کردستان با همت خیرین و گذشت ۸۰ میلیارد ریالی اولیاء دم و شکات خصوصی در یکسال گذشته از حبس آزاد و به آغوش جامعه بازگشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های کردستان در نخستین جلسه اعضای هیئت امنای ستاد دیه استان کردستان که با هدف آزادی حداکثری زندانیان جرایم غیرعمد برگزار شد، گفت: در سال ۹۷ ستاد دیه استان با کمک خیرین زمینه آزادی ۱۹۰ مددجوی مرد و ۱۱ بدهکار مالی زن را فراهم نمود که به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمدی، چون بدهی مالی و دیات ناشی از حوادث کارگاهی و رانندگی تصادف با رقم بدهی بالغ بر ۱۶۶ میلیارد ریال در زندان به سر می‌بردند.

وی یادآور شد: پس از استعلام دقیق از وضعیت برخی از مددجویان با موافقت تمامی اعضای هیات امناء که عالی‌ترین مقام‌های قضایی استان هستند برای رهایی ۱۸ نفر از محبوسان به میزان مشخص و بنا به وسع مالی و گرفتاری معیشتی آن‌ها تا میزان ۲۶ میلیارد ریال به صورت کمک ویژه کمک شد.

ابراهیمی اظهار کرد: بخشی از اعتبار لازم برای کمک به این افراد هم از طریق کمک‌های بلاعوض ستاد دیه کشور، ارایه وام بانک‌های عامل، اعتبارات صندوق خسارت‌های بدنی و همچنین منابع تحت اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) تامین شده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۷ به طور دقیق بانک‌های عامل با اعطای مبلغی بیش از ۲۸ میلیارد ریال از طریق وام‌های قرض‌الحسنه نقش بسزایی در آزادی این دسته از زندانیان نیازمند داشتند که امید است این روند با تسهیل در زمینه اخذ تضامین تداوم داشته باشد.

ابراهیمی با اعلام وضعیت فعلی بدهکاران مالی تحت حمایت ستاد دیه افزود: هم‌اکنون تعداد ۳۲۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های سطح استان تحمل حبس می‌کنند که امید است ضمن توجه بیشتر به موضوع پیشگیری از ورود ناخواسته یا مجدد افراد بدهکار به زندان بتوانیم به برکت ایام نورانی ماه شعبان و رمضان طی جشن‌های گلریزان زمینه آزادی حداقل نیمی از مددجویان فعلی را فراهم کنیم.

کد مطلب: 72158
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 11:20:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی