به روز شده: 9 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 72187
زمان انتشار: دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 - 11:11:13

پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته سلامت/ سلامت جامعه در گرو سلامت کودکان و نوجوانان

کودکان  - وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته سلامت در پیامی بر اهمیت ارتقای سلامت مدارس ازآن‌جهت که بیش از 13 میلیون نفر جمعیت کشور با آمادگی کامل جهت یادگیری در مدارس حضور می‌یابند که این امر دسترسی به گروه‌های هدف و دستیابی به اهداف بهداشتی را تسهیل می‌سازد، تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی به مناسبت هفته سلامت با توجه بر اهمیت ارتقای سلامت مدارس  پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خداوند بخشاینده و مهربان

گرامیداشت هفته سلامت، فرصتی مغتنم است تا بر اهمیت و جایگاه بسیار مهم سلامت و بهداشت در تحقق اهداف تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان تأکید شود. همچنین فرصتی است تا با نگاهی مجدد به توانمندی‌ها، دستاوردها و انتظارات با توانی مضاعف در قالب برنامه‌های منسجم همراه با سایر دستگاه‌های مسئول در مسیر ارتقای سلامت دانش آموزان عزیز گام برداریم.

سلامت به‌عنوان ارزشی فردی و اجتماعی بر طبق اساسنامه سازمان جهانی بهداشت یکی از مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین حقوق و نیازهای بشر تلقی شده است و دستیابی به بالاترین سطح آن ازجمله اهداف اجتماعی و ملی دولت‌ها به شمار می‌رود. سلامت جامعه درگرو سلامت کودکان و نوجوانان است و سنگ بنای بیشتر بیماری‌ها از ابتدای زندگی گذاشته می‌شود. به همین دلیل همه کشورها جهت نیل به اهداف بهداشتی مورد انتظار خود اقداماتی را در مدارس در سطح ملی پیش‌بینی می‌کنند و با ترسیم چشم‌اندازهای آینده، بررسی و شناسایی نیازهای بهداشتی مدارس، تعیین چالش‌های این حوزه و تدوین راهبردها و رویکردهای کلان و روش‌های اجرایی به برنامه‌های عملی اقدام می‌نمایند. از سویی دیگر نهاد آموزش‌وپرورش پس از خانواده مهم‌ترین نقش را در سلامت دانش‌آموز ایفا می‌کند. دانش‌آموز در مدرسه علاوه بر یادگیری مهارت خواندن و نوشتن، اطلاعات، نگرش‌ها و رفتارهای جدید را می‌آموزد. اهمیت ارتقای سلامت مدارس ازآن‌جهت است که بیش از 13 میلیون نفر جمعیت کشور با آمادگی کامل جهت یادگیری در مدارس حضور می‌یابند که این امر دسترسی به گروه‌های هدف و دستیابی به اهداف بهداشتی را تسهیل می‌سازد. امسال هم مطابق با آیین هر سال یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه هفته سلامت نامیده شده است که با شعار پوشش همگانی سلامت از طریق ارائه مراقبت‌های بهداشتی اولیه می‌توان برای دانش‌آموزان عزیز بنیادی‌ترین مبانی ارتقای سلامت را در کشور رقم زد.

 این‌جانب ضمن ارج نهادن و قدردانی از تلاش‌های ارزنده متصدیان بخش سلامت کشور خصوصاً همکارانم در حوزه معاونت تربیت‌بدنی و سلامت، آغاز هفته سلامت را تبریک عرض می‌نمایم و از خداوند متعال سلامت، سعادت، سربلندی و توفیق روزافزون یکایک خادمان این حوزه را مسألت دارم.

 

کد مطلب: 72187
زمان انتشار: دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 - 11:11:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب