به روز شده: 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 72278
زمان انتشار: یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 - 10:29:16

تک تیرانداز جنایتکار آمریکایی محاکمه می شود

تک تیرانداز جنایتکار آمریکایی محاکمه می شود
حقوق بشر  > جهان  - کشتن نوجوان زندانی با ضربات متعدد چاقو، تیراندازی به سمت دختری جوان و مردی سالخورده با تفنگ تک‌تیراندازی و به رگبار بستن منطقه‌ای مسکونی، تنها بخشی از اتهامات یک نیروی یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده است که بابت جرایم جنگی حین استقرار در عراق محاکمه می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ادوارد گالاگر ۳۹ ساله، رئیس عملیات‌های ویژه که از کهنه‌سربازان ماموریت‌هایی جنگی در عراق و افغانستان بود، همچنان در نگاه بسیاری از آمریکایی‌ها و شبکه دست‌راستی فاکس نیوز، قهرمان است و شاید پرونده او یک عاملی در انتخابات ریاست جمهوری بعدی باشد.

حدود ۴۰ عضو جمهوری‌خواه کنگره در نامه‌ای سرگشاده خواستار آزادی گالاگر تا زمان محاکمه او شدند اما این متهم اتهاماتش را تکذیب می‌کند. حتی یکی از آنها از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته تا مداخله کند و پرونده مختومه اعلام شود.

ترامپ در پیامی توییتری درباره این نیروی تفنگدار ویژه گفت به مساله ورود پیدا می‌کند تا اطمینان حاصل کند که گالاگر به زندانی با محدودیت‌های کمتر می‌رود تا زمان دادگاهی شدن فرا برسد. ترامپ گفت: این اقدام به پاس خدمات گذشته او به کشور انجام می‌شود.

گالاگر، فرمانده جوخه تیم ۷ یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا، ۲۸ مه در سن‌دیاگو در دادگاه نظامی یک پایگاه نیروی دریایی محاکمه می‌شود. او سپتامبر گذشته بازداشت شد و از آن زمان در این پایگاه نگهداری می‌شود. ‌بازداشت او زمانی رخ داد که عضوی از تیم گالاگر که به شدت از اقدامات او وحشت‌زده شده بود، به مقام‌های بالاتر شکایت برد و تهدید شد که اتهاماتش ممکن است به قیمت شغل او تمام شود.

گالاگر اکنون با اتهامات قتل عمدی، تلاش برای قتل و مانع‌تراشی در روند عدالت متهم است و در صورتی که گناهکار شناخته شود، حبس ابد می‌گیرد. این جرایم حین استقرار سال ۲۰۱۷ او در شهر موصل عراق رخ داده است. نیروهای ویژه آمریکایی به بهانه پس گرفتن بخش‌هایی از این شهر که در دست داعشی‌ها بود، در کنار نیروهای عراقی حضور داشتند. وکیل گالاگر به سوالات خبرگزاری فرانسه پاسخی نداد.

کد مطلب: 72278
زمان انتشار: یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 - 10:29:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد