به روز شده: 7 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 72286
زمان انتشار: یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 - 14:07:05

ملانوری: ۵۸ تشکل اقلیت‌های دینی در کشور مجوز فعالیت دارند

ملانوری: ۵۸ تشکل اقلیت‌های دینی در کشور مجوز فعالیت دارند
اقلیت ها  -  مدیر کل سیاسی وزارت کشور گفت: در کشور تعداد ۵۸ تشکل اقلیت‌های دینی شامل ۲۹ تشکل در حوزه زرتشتیان، ۱۶ تشکل در حوزه ارامنه، ۱۰ تشکل از مسیحیان آشوری و ۳ تشکل مربوط به کلیمیان مجوز فعالیت دارند.

به گزارش میزان، حمید ملانوری اظهار داشت: در کشور تعداد ۵۸ تشکل اقلیت‌های دینی شامل ۲۹ تشکل مربوط به زرتشتیان، ۱۶ تشکل مربوط به ارامنه، ۱۰ تشکل مربوط به مسیحیان آشوری و ۳ تشکل به جامعه کلیمیان وجود دارد و در حال فعالیت‌های مذهبی و اجتماعی هستند.

ملانوری با بیان اینکه برابر ماده چهار قانون فعالیت احزاب، جمعیت‌ها و انجمن‌های صنفی و اقلیت‌های دینی مصوب سال ۱۳۶۰ و قانون جدید ابلاغی سال ۱۳۹۵ تاکنون ۵۸ در این عرصه، تشکل مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند، گفت: این انجمن‌ها با هدف حل مشکلات و مسائل دینی، فرهنگی اجتماعی و رفاهی اقلیت‌های دینی تاسیس شده اند و هر یک به نحوی سرپرستی اموری در حوزه‌های اجتماعی و برگزاری مناسبت‌های دینی و فرهنگی اقلیت‌ها را بر عهده دارند.

مدیر کل سیاسی وزارت کشور اضافه کرد: با توجه به تعداد اقلیت‌های دینی در ایران (حدود ۱۵۰ هزار نفر) هموطنان اقلیت‌های دینی به ازای هر دو هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت دارای یک انجمن هستند و البته در خواست جدیدی برای مجوز فعالیت واصل نشده است.
 
وی افزود: همچنین به جهت توجه خاص وزارت کشور به حقوق اقلیت‌های دینی و ارتقاء سطح هم اندیشی و گفت‌وگو با آنان در سال گذشته نمایندگان معاونت سیاسی در ۱۱ جلسه هم اندیشی با اقلیت‌های دینی در سطوح مختلف شرکت کردند.
کد مطلب: 72286
زمان انتشار: یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 - 14:07:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب