به روز شده: 9 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 72330
زمان انتشار: سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 - 08:35:09

وزیر آموزش و پرورش: ۲۰۰ مدرسه در مناطق سیل زده تخریب شده است

وزیر آموزش و پرورش: ۲۰۰ مدرسه در مناطق سیل زده تخریب شده است
کودکان  -  وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۱۵۰۰ مدرسه به دنبال حوادث سیل اخیر در کشور دچار آسیب شدند که ۲۰۰ مدرسه کاملاً تخریبی و مابقی نیاز به بازسازی دارند.

به گزارش میزان، سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی خیرین مدرسه ساز که عصر امروز در محل همایش‌های صدا و سیما برای کمک به مناطق سیل زده برگزار شد، اظهار کرد: کمتر از ۱۰ سال پیش دو سوم مدارس غیر ایمن بود و امروز این عدد به یک سوم کاهش یافته است. در سال ۹۷ بیش از نیمی از مدارس به همت خیرین مدرسه ساز ساخته شدند و این از افتخارات ماست که خیرینی داریم که به مدرسه سازی و آماده کردن فضای آموزشی اهمیت می‌دهند.

بطحائی با اشاره به گزارش خسارات ناشی از سیل گفت: حدود ۱۵۰۰ مدرسه دچار آسیب شدند که ۲۰۰ مدرسه کاملاً تخریبی و مابقی نیاز به بازسازی دارند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بچه‌ها از حیث روحی آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند و باید بعد از سیل آن‌ها را مورد توجه قرار می‌دادیم بنابراین در گام نخست وظیفه خود را ترمیم روحیه بچه‌ها قرار دادیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره رسیدگی به فضا‌های آموزشی گفت: در این حوزه تلاش‌های خوبی صورت گرفت و در گلستان به جهت فاصله زمانی طولانی‌تر با بازگشایی مدارس توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: فعالیت‌های حمایتی از همکاران فرهنگی در جریان سیل دچار خساراتی شدند و تلاش می‌کنیم تا در حد توان آموزش و پرورش کمک‌هایی داشته باشیم و برای سه استان آسیب دیده حجم بیشتر در نظر گرفتیم.

بطحائی به برگزاری کلاس‌های فوق برنامه برای دانش آموزان کنکوری اشاره کرد و گفت: در استان لرستان این کلاس‌ها برپا شده است و در خوزستان در حال راه اندازی آن هستیم.

کد مطلب: 72330
زمان انتشار: سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 - 08:35:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب