به روز شده: 8 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 72427
زمان انتشار: یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 - 10:03:34

وزیر آموزش و پرورش: مهارت آموزی در ۵ هزار مدرسه در سال ۹۷ اجرایی شد

کودکان  - وزیر آموزش و پرورش گفت: مهارت آموزی در مدارس دنبال شد و در ۵ هزار مدرسه متوسطه اول مهارت آموزی پایه به اجرا در آمد.

به گزارش میزان، سید محمد بطحائی در نشست خبری خود به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم ضمن تبریک روز معلم گفت: سال تحصیلی جدید به پایان خود نزدیک می‌شود. این سال تحصیلی علی رغم سختی‌های مناب مالی سال بسیار مفیدی برای نظام آموزش و پررش بود که نتیجه تلالش معلمان در مدارس است.

وی افزود:در سال ۹۷ سنو تحول را از منظری دیگر بازنگری شد. در ابتدا ساختاری عملیاتی و زیر ساخت‌های آن تکمیل شد. برای اجرای سند لازم بود که زیر نظام‌های شش گانه تهیه تنظیم ابلاغ شود. ۳ زیر نظام سال‌های قبل آماده شده بود و ۳ زیر نظام دیگر امسال اجرایی شد. در اغتز سال ۹۷ گام جدی برای تجرایی کردن سند برداشته شد.

بطحایی گفت: این زیر نظام‌ها هر کدام برنامه‌هایی دارند. در دک بعد محتوا و متن مسیر طی شد و محور دوم تحول در مدیریت و نحوه اداره آموزش و پرورش بود که طراحی آن انجام شد.

وی در ادامه بیان کرد: آموزش دانش آموزان سند برنامه درس ملی مهترین زیر نظام است که تعیین کرده چه چرخش‌هایی باید صورت بگیرد تا آمدزش دانش آموزان باید به چه مسیری تغییر پیدا کند.

برنامه ویژه مدرسه (بوم) که در سال ۹۷ شروع شد. در این برنامه ۲ ساعت در طول هفته مدرسه برای تعیین محتوای برنامه رسمی مدرسه تصمیم گیری می‌کند.

وی افزود: این برنامه یک شروع مناسب است. این برنامه نیاز به تمرین و آموزش نیروی انسانی دارد تا نیروی مدرسه مهارت لازم را کسب کنند. این برنامه نتایج خیلی خوبی داشت. مهارت آموزی در مدارس دنبال شد و در ۵ هزار مدرسه متوسطه اول مهارت آموزی پایه به اجرا در آمد. دانش آموزان در دوره‌های متوسطه اول ۱۲ ساعته تا ۲۶ ساعته توانستند ساخته‌های خود را تولید کنند. این برنامه در تابستان نیز ادامه پیدا می‌کند.

کد مطلب: 72427
زمان انتشار: یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 - 10:03:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب