به روز شده: 2 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 72488
زمان انتشار: سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 - 11:36:43

بازگشت آمریکا به موضوع حقوق بشر در کره شمالی

بازگشت آمریکا به موضوع حقوق بشر در کره شمالی
حقوق بشر  > جهان  - آمریکا که مذاکرات خلع سلاح هسته ای با پیونگ یانگ را در آستانه شکست می بیند، برای تحت فشار گذاشتن کره شمالی بار دیگر به سراغ موضوع حقوق بشر رفت.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به مناسبت «هفته آزادی در کره شمالی» به تلاش فعالان حقوق بشر و کسانی که از کره شمالی گریخته و می‌کوشند به اطلاع رسانی درباره وضعیت وخیم حقوق بشر کمک کنند، اشاره کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است: حکومت کره شمالی در طول دهه‌های گذشته به شکلی فاحش حقوق بشر و آزادی‌های اساسی شهروندان این کشور را نقض کرده است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، حدود ۱۰۰ هزار زندانی سیاسی در اردوگاه‌ها نگهداری می‌شوند و اعضای خانواده و فرزندان این افراد در کنارشان در رنج و عذاب سختی هستند. علاوه بر این، زندانیانی که برای رهایی از این فضای خفقان اقدام به فرار می‌کنند، اغلب یا کشته می‌شوند یا در صورت دستگیری مورد شکنجه قرار می‌گیرند.

به نظر می‌رسد هدف اصلی آمریکا از انتشار این گزارش زیر فشار قرار دادن کره شمالی برای ادامه روند خلع سلاح هسته‌ای است. کره شمالی در یک ماه اخیر گرایش بیشتری به سمت روسیه، چین و ایران پیدا کرده و در هفته گذشته نیز پیونگ یانگ درباره شکست مذاکرات خلع سلاح به آمریکا هشدار داده بود.

کد مطلب: 72488
زمان انتشار: سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 - 11:36:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب