به روز شده: 1 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 72524
زمان انتشار: پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 - 17:22:46

معاون اول قوه قضائیه: همکاران قضایی باید نسبت به حقوق عامه حساسیت داشته باشند

معاون اول قوه قضائیه: همکاران قضایی باید نسبت به حقوق عامه حساسیت داشته باشند
قوه قضائیه  - معاون اول قوه قضاییه در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان فارس و دادستان عمومی و انقلاب شیراز، خواستار اهتمام بر تکریم همکاران قضایی و مردم، صیانت از شئون قضا، قاضی و کارمند، نظارت مستمر بر زیر مجموعه، اجرای به موقع احکام، اهتمام جدی به حقوق مردم، مشورت در امور و برخورد به موقع و قاطع با همه مفسدین و مجرمین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان فارس و دادستان عمومی و انقلاب شیراز مقابله با قاچاق و حمایت از تولید را از وظایف مهم و امروز همه مسئولان نظام برشمرد و خواستار اهتمام بر تکریم همکاران قضایی و مردم، صیانت از شئون قضا، قاضی و کارمند، نظارت مستمر بر زیر مجموعه، اجرای به موقع احکام، اهتمام جدی به حقوق مردم، مشورت در امور و برخورد به موقع و قاطع با همه مفسدین و مجرمین شد.

معاون اول قوه قضاییه ضمن تأکید بر صیانت از شئون دستگاه قضایی گفت: سرمایه اصلی این نهاد نیروی انسانی است که باید آن را از جنبه‌های مختلف صیانت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود در آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان فارس و همچنین دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان اینکه شیطان بزرگ با همه توان، ابزار و فراخوانی همه جنودش به سراغ ایران آمده است، گفت: زمانی شیطان از همه این ابزار استفاده می‌کند که حریف خود را قوی بداند و خود را در موضع ضعف می‌بیند.

وی عنوان کرد: امروز آمریکا در مقابل جبهه مقاومت و در مقابل ایران اسلامی در پایین‌ترین موضع ضعف قرار دارد وگرنه لازم نبود که از همه ابزار خود استفاده کند.

معاون اول قوه قضاییه تهدید نظامی و محاصره اقتصادی را نشان از ضعف آمریکایی‌ها نسبت به ایران اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: آن‌ها در اشتباه هستند، چرا که ملت بصیر و آگاه ما به خدا وابسته هستند و همه قدرت و هستی را در ید او می‌بینند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تاکید کرد: باید با آگاهی و زیرکی، اتحاد، همدلی و استفاده از همه ظرفیت‌ها، به وعده‌های الهی اطمینان بیشتری داشته باشیم.

وی همچنین در ادامه سخنانش بیان کرد: فارس خطه‌ای است که وقتی نام شیراز آن به گوش می‌رسد، ادب، ادبیات، عرفان، ذوق، عالم پروری و شهید پروری به اذهان متبادر می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه به کادر پروری و نیرو پروری استان فارس در کشور هم اشاره و خاطرنشان کرد: نیرو‌های کارآمدی از این خطه در رأس امور کلیدی کشور قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه حق‌الناس در اسلام بسیار مهم است، تاکید کرد که همکاران قضایی باید نسبت به حقوق عامه حساسیت داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای همچنین با بیان اینکه فضای مجازی به یک بلای خانمان سوز تبدیل شده است و در این فضا دشمن با فناوری جدید که می‌تواند به نفع کشور باشد علیه ما تبلیغ می‌کند، گفت: امروز بسیاری از جرائم در این فضا تبلیغ می‌شود، بنیاد خانواده را تخریب کرده و انواع جرائم را توسعه می‌دهد.

در پایان این جلسه معاون اول قوه قضاییه ضمن تقدیر از اهتمام و تلاش‌های علی القاصی‌مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی را به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان فارس معرفی کرد.

همچنین در این جلسه ضمن تجلیل از زحمات علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب شیراز، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای وی را به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان هرمزگان معرفی کرد و حیدر آسیابی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شیراز معرفی شد.


منبع: میزان

کد مطلب: 72524
زمان انتشار: پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 - 17:22:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری