به روز شده: 1 روز و 8 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 72564
زمان انتشار: یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 - 10:53:11

مسعودی فرید: سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی راه اندازی شد

مسعودی فرید: سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی راه اندازی شد
کودکان  - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: به ازای هر یک کودک، ۱۰ تا ۱۱ خانواده متقاضی فرزندخواندگی وجود دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره با راه اندازی سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی اظهار کرد: زوج‌هایی که قصد به فرزندخواندگی گرفتن کودک از شیرخوارگاه‌ها را دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه فرزند خواندگی، درخواست خود را ثبت کنند.

وی افزود: در این سامانه زوجین می‌توانند بدون مراجعه حضوری، مدارک مورد نیاز خود را بارگذاری و با کدی که از طریق سامانه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، روند کار را پیگیری کنند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: راه اندازی سامانه فرزندخواندگی باعث ایجاد شفافیت در روند کار می‌شود و از مراجات متعدد حضوری شهروندان جلوگیری می‌کند.

مسعودی فرید در خصوص آمار پیش نوبتی برای دریافت فرزند از مراکز بهزیستی بیان کرد: طبق آمار به ازای هر یک کودک، ۱۰ تا ۱۱ زوج متقاضی برای دریافت فرزند خوانده داریم و دلیل آن هم این است که تعداد کودکان قابل واگذاری در مقایسه با درخواست‌ها کم است.

وی گفت: متقاضیان فرزندخواندگی عمدتا خواهان فزرند دختر، نوزاد و کودکان زیر ۳ سال هستند و تعداد اندک نوزادان در مراکز بهزیستی باعث می‌شود روند دریافت فرزند طولانی شود، در صورتی که اگر زوجین درخواست فرزندخواندگی کودکان با سن بالاتر را داشته باشند، روند کار سریع‌تر و طی دو تا سه ماه انجام می‌شود.

کد مطلب: 72564
زمان انتشار: یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 - 10:53:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب