به روز شده: 1 روز و 9 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 72574
زمان انتشار: یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 - 13:20:50

وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزان باید با خطر فضای مجازی آشنا شوند

کودکان  - وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان باید بدانند تیزی فضای مجازی به شدت شدیدتر از یک چاقوی برنده است و ممکن است آینده آن‌ها را به خطر بیندازد.

به گزارش میزان، سید محمد بطحایی در آیین گرامیداشت بیستمین سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی گفت: سازمان دانش آموزی به عنوان یکی از مهمترین تشکل‌های آموزش و پرورش است. مهمترین کارکرد آموزش و پرورش شناخت دانش آموزان و نوجوانان از مهارت‌های اجتماعی است. آموزش و پرورش تنها کارکرد آن مهارت اجتماعی و جامعه پذیر کردن است. دانش آموزان در طی دوران تحصیل و رشد خود ارزش‌ها و باور‌های جامعه و اجتماع خود را بیاموزند و نگهداری و حفاظت کنند از این ارزش ها این سازمان یکی از خطیرترین وظایف را در همین راستا بر عهده دارد.

وی افزود: آموزش و پرورش کاری جز پرورش ندارد. دانش آموزان باید با مهارت‌هایی آشنا شوند و مولفه‌های هویتی خود را بشناسند که از آن‌ها نگهداری کنند.

وی گفت: نگرانی جامعه ما در حال حاضر این است که هویت بچه‌های ما در خطر قرار بگیرد چرا که دشمن درصدد است این هویت را بگیرد و چیز‌هایی جدید را به جای آن‌ها جایگزین کنند. دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کرده اند نشانه‌های هویتی را از ما بگیرند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سازمان دانش آموزی به عنوان یکی از مهمترین تشکل‌ها ماموریت اصلی اش این است که جامعه پذیری را نهادینه کند که بستر این کار فعالیت‌های اردویی است چرا که بچه‌ها در کنار هم برای زندگی تمرین می‌کنند. این امر حلقه مفقوده‌ای است که کمتر به آن توجه شده است.

بطحایی افزود: بیشتر وقت بچه‌ها صرف اموری می‌شود که اصلا لزومی ندارد. جامعه باید تمام امکانات خود را برای جامعه پذیری دانش آموزان صرف کند.

وی در ادامه بیان کرد: باید با خطرات فضای مجازی آشنا شویم که جای آن سازمان دانش آموزی است. ولی با کمبود منابع نمی‌توانیم با این مشکلات مقابله کنیم و با سخنرانی صرف کاری از پیش نمی‌رود. بچه‌ها باید در اردو‌ها و در کنار هم تهدیدات را بشناسند و با فضای مجازی و تهدیدات آن آشنا شوند. دانش آموزان باید بدانند تیزی فضای مجازی به شدت شدیدتر از یک چاقوی برنده است و ممکن است آینده آن‌ها را به خطر بیندازد.

وی افزود: تمام اقدامات سازمان دانش آموزی باید تقویت کننده هویت ایرانی اسلامی باشد.

وی در ادامه بیان کرد: باید با تقویت هویت بچه‌ها پیش برویم.

کد مطلب: 72574
زمان انتشار: یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 - 13:20:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب