به روز شده: 6 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 72623
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 10:11:54

پلیس آمریکا به سفارت ونزوئلا یورش برد/ کاراکاس محکوم کرد

پلیس آمریکا به سفارت ونزوئلا یورش برد/ کاراکاس محکوم کرد
حقوق بشر  > جهان  - پلیس آمریکا برای خارج کردن حامیان دولت ونزوئلا، به سفارت این کشور در واشنگتن دی. سی یورش برد که این اقدام با محکومیت شدید از سوی کاراکاس همراه شد.

 

 

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، مدتی بود که فعالان حامی نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به سفارت این کشور در واشنگتن رفته بودند تا نگذارند نماینده اپوزیسیون ونزوئلا وارد این مقر دیپلماتیک شود و به درخواست‌ها برای تخلیه آن اعتنایی نمی‌کردند و این مساله باعث شد تا پلیس وارد عمل شود.

این گروه از حامیان مادورو که خود را "تجمع حفاظت مدنی سفارت" نامیده‌اند، در پیامی ویدئویی پیش از وارد شدن پلیس به سفارت اعلام کردند: ما انتظار داریم پلیس وارد شود و کنوانسیون وین را با ورودش به سفارت نقض کند و ما را مجبور کند تا از سفارت خارج شویم.

حتی پس از ورود پلیس به سفارت، دست کم چهار تن از "محافظان" این گروه همچنان در داخل سفارت باقی ماندند.

با وجود این راه حل از سوی این گروه حامی دولت مادورو در دفاع از سفارت ونزوئلا در مقابل "تصرف غیرقانونی" از سوی کارلوس وچیو، فرستاده اپوزیسیون به آمریکا، بسیاری از فعالان سفارت را ترک کرده‌اند که علتش خسته شدن از این اقدام و نگرانی بابت تهدید به دستگیری پس از اعلام پلیس است که با وجود عدم امضا از سوی هیچیک از آژانس‌های دولتی آمریکا به آنها تاکید شده تا به سرعت ساختمان را ترک کنند. آنها برای ۳۴ روز در این ساختمان بوده‌اند.

در اعلامیه‌ای که بر روی در این سفارتخانه چسبانده شده، آمده است: آمریکا اعتبار رژیم "سابق" مادورو یا هر یک از فرستادگان آن را برای صدور مجوز ورود قانونی، باقی ماندن در این ملک یا انجام هر اقدامی مربوط به این ملک را به رسمیت نمی‌شناسد.

در همین حال، کارلوس رون، معاون وزیر خارجه ونزوئلا در امور آمریکای شمالی به واشنگتن یادآور شد که هرگونه تجاوز و ورود به سفارت نقض قوانین بین‌المللی است و در توئیتر خود نوشت: دولت ونزوئلا ورود پلیس به داخل سفارت سابق این کشور در واشنگتن دی. سی را محکوم می‌کند. این ورود نقض دیگری از قوانین بین‌الملل توسط مقام‌های آمریکایی و تهاجمی علیه ونزوئلاست.

درست پیش از آنکه دیپلمات‌های منصوب شده از سوی مادورو در اواخر آوریل سال جاری میلادی و به درخواست آمریکا، واشنگتن را ترک کنند، به فعالان صلح اجازه دادند تا ساختمان سفارت را "اشغال" کنند.

دفتر معاون رئیس جمهوری ونزوئلا نیز این اقدام از سوی پلیس آمریکا را نقض قوانین بین‌المللی توصیف کرد و گفت: این اقدام بدون دستور دولت کاراکاس و مادورو، نقض قوانین بین‌المللی است.

مادورو همچنین از فعالان برای حفاظت از سفارت ونزوئلا تشکر کرده است.

کد مطلب: 72623
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 10:11:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد