به روز شده: 3 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 72630
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 10:40:31

ضابطان فعال سازمان قضایی نیروهای مسلح تقدیر شدند

ضابطان فعال سازمان قضایی نیروهای مسلح تقدیر شدند
قوه قضائیه  - در همایش «ضابطان نظامی، قانون مداری و حفظ حقوق شهروندی» از اساتید دوره های آموزشی ضابطان نظامی همچنین ضابطان فعال نیروهای مسلح تقدیر به عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، در این همایش، معاون اول داستان نظامی تهران از آموزش 3 هزار و 403 ضابط و صدور کارنامه برای 2 هزار و 400 نفر از آنان خبر داد.

دکتر فرامرز یوسفوندی در گزارشی از روند آموزش و صدور کارت ضابطان نظامی گفت: بعد از احصاء ضابطان نظامی در آئین دادرسی کیفری جدید، با تدابیر مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح، قضات توانمند برای آموزش ضابطان انتخاب و آئین نامه اجرایی آن نوشته شد. 

وی افزود: ابتدا یک دوره آموزشی 20ساعته طراحی و به یگان ها اعلام شد که با توجه به تصویب قانون جدید و الزام به داشتن کارت ضابطیت، افراد مورد وثوق را معرفی نمایند.

این مقام قضایی، از آموزش بیش از 3 هزار و 403 ضابط و صدور کارنامه برای 2هزار و 400 نفر خبر داد و گفت: علی رغم حضور یگان های مختلف در استان تهران، مطالب تخصصی برای هر یگان تهیه و با کار جهادی قضات، این برنامه آموزشی اجرا شد.

معاون دادستان نظامی تهران گفت:تاکنون بیش از ۵۰۰ کارت صادر کرده ایم و تا چند ماه آینده کارت ضابطیت دیگر کسانی که در آزمون و مراحل گزینش قبول شده اند، صادر می‌شود.

یوسفوندی تصریح کرد: برای طراحی کارت ضابطان نظامی نیز با توجه به حساسیت های موجود، مؤلفه های امنیتی برای جلوگیری از جعل و سوء استفاده توسط حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی پیش بینی شد.

در ادامه از اساتید دوره های آموزشی ضابطان آقایان علی اشرفی مستشار دادگاه های نظامی استان تهران، سیدعلی سیدحقی بازپرس شعبه دهم دادسرای نظامی استان تهران و عبدالمجید رمضانی رئیس اداره حفاظت اسناد و اماکن سازمان قضایی نیروهای مسلح تقدیر شد.
همچنین ضابطان نظامی فعال نیروهای مسلح نیز معرفی و از آنان تجلیل به عمل آمد.

مدیر رسیدگی به جرایم و تخلفات بازرسی و ایمنی و کارشناس حفاظت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح، کارشناس حفاظت اداره کل حقوقی و قضایی وزارت اطلاعات، کارشناس حفاظت اطلاعات و کارشناس جرایم مدیریت حقوقی و قضایی نیروی زمینی ارتش،کارشناس قضایی مدیریت حقوقی و قضایی نیروی هوایی ارتش، مأمور قضایی دژبان ارتش، مسئول حقوقی و دو تن از کارشناسان قرارگاه عملیاتی حفاظت اطلاعات سپاه، کارشناس قضایی اداره صیانت، قضایی و انضباطی سپاه، مدیر قضایی مجتمع دانشگاهی علوم و فنون هوافضای سپاه، نماینده فرمانده دژبان کل سپاه، جانشین عملیات ساحفاناجا، معاون حفاظت اطلاعات فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران، رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران، کارشناس حفاظت اطلاعات فاتب، مدیر عملیات قضایی و کارشناس حفاظت اطلاعات وزارت دفاع و کارشناس ارشد قضایی این وزارتخانه به همراه یوسف عبادی، کارشناس آموزش سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران کسانی بودند که مورد تقدیر قرار گرفتند.

کد مطلب: 72630
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 10:40:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری