به روز شده: 3 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 72631
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 10:43:40

رئیس دادگستری گلستان از آمار بالای ورودی پرونده به محاکم انتقاد کرد

قوه قضائیه  - رئیس کل دادگستری گلستان در مراسم معرفی رئیس جدید دادگستری گنبدکاووس با اشاره به آمار بالای پرونده های ورودی به محاکم گفت : کاهش ورودی پرونده ها نیازمند مشارکت عمومی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری گستان، هادی هاشمیان با اشاره به اینکه اقدامات پیشگیرانه ، اصلاح قوانین و  مشارکت عمومی برای کاهش جرم یک ضرورت است؛ افزود: این که گمان کنیم  پیشگیری از جرم فقط کار دستگاه قضایی است نادرست است زیرا بسیاری از پرونده های ورودی به محاکم، محصول ناکارآمدی و اهمال دیگر ادارات و نهادها، خانواده ها، دستگاه های فرهنگی و نیز بالا بودن تعداد جرم بر اساس قوانین موجود در کشور است.

  وی با تاکید برضرورت اصلاح قوانین درحوزه جرم انگاری و نیز ارتقای فرهنگ پیشگیری از جرم در جامعه، گفت: برخی افراد که در کنار دستگاه قضایی هستند مانند کانون وکلا و کانون کارشناسان، بیشتر باید در این بخش به ما کمک کنند.

رییس کل دادگستری گلستان بابیان اینکه هرچه آمار پرونده ها به محاکم قضایی کاهش یابد کیفیت رسیدگی به آن افزایش و زمان رسیدگی نیز کاهش می یابد، گفت: برای کاهش پرونده ها به دستگاه قضایی و جلوگیری از جرم، نقش رسانه های ارتباط جمعی در آگاهی بخشی به مردم و خانواده ها بسیار تاثیرگذار است.

هاشمیان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: دستگاه قضایی در کنار سرمایه گذاران و تولید کنندگان می ایستد و از آنها حمایت می کند.

وی گفت: برخی مدیران به جای حمایت از تولید و سرمایه گذاری، خود سد و مانعی برای تولید و سرمایه گذاری هستند و یا با نظارت ضعیف خود بر زیرمجموعه، سبب شده اند تا آنان بر سر راه تولید و سرمایه گذاری مانع ایجاد کنند.

رییس کل دادگستری گلستان، بخشی از نابسامانی های موجود در بازار و اقتصاد را ناشی از بی تفاوتی مسئولان و محتکر شدن مردم دانست و گفت: مردم تحت تاثیر اخبار و شایعات  فضای ناسالم مجازی، اقدام به خرید کالای بیش از نیاز و ذخیره آن در منزل می کنند که این امر به التهاب بازار و برخی سوء استفاده ها کمک می کند.

در این مراسم  علی یزدانی به عنوان رئیس دادگستری گنبدکاووس معرفی و از  تلاش های رمضانعلی عابدی قدردانی شد.

 

کلید واژه: قوه قضائیه
کد مطلب: 72631
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 10:43:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری