به روز شده: 2 ساعت و 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 72636
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 12:28:46

مشاور سابق کاخ سفید دونالد ترامپ را به تبعیض جنسیتی متهم کرد

حقوق بشر  > جهان  - اوماروسا مانیگو نیومن رئیس‌جمهور آمریکا را متهم کرد که در طول ستاد انتخاباتی‌اش به مردان بیش از زنان حقوق می‌داده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بازفید نیوز، اوماروسا مانیگو نیومن، مشاور سابق کاخ سفید روز گذشته (دوشنبه) دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را متهم کرد که به مردان بیش از زنان حقوق می‌داده است.

نیومن که در ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ خدمت کرده بود، روز گذشته در تلاش بود شکایتی را علیه وی به دلیل تبعیض جنسیتی در پرداخت حقوق به کارکنانش تنظیم کند. وی در تلاش است به دادخواست «آلوا جانسون» یکی از اعضای سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ که پیشتر گفته بود رئیس جمهور آمریکا به او کمتر از کارکنان مرد حقوق داده است، ملحق شود. آلوا جانسون همچنین پیشتر گفته بود دونالد ترامپ سعی داشته او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار دهد.

اوماروسا مانیگو نیومن در دادخواستی که روز گذشته در دادگاه منطقه‌ای تامپا در فلوریدا ارائه کرد، نوشته بود: من معتقدم که دونالد ترامپ به من و دیگر کارکنان زن در مقایسه با مردانی که کار مشابه انجام می‌دادند، حقوق کمتری پرداخت کرده است.

وی در ادامه نوشت: پس از حدود ۲۰ سالی که برای دو دولت در کاخ سفید خدمت کردم و در ستاد‌های انتخاباتی زیادی حضور داشتم، هرگز شاهد نقض گسترده قانون تا این حد نبوده ام. من هم همانند دیگر زنان و گروه‌های اقلیتی می‌خواهم در این حوزه سیاسی نقشی ایفا کرده باشم.

او همچنین اعلام کرد که به شدت به مسئله تبعیض درآمد در ستاد انتخاباتی ترامپ مشکوک است و حتی فکر می‌کند ستاد انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا با گروه‌های اقلیت هم همین رفتار را کرده است.

اوماروسا در سال ۲۰۱۷ وارد کاخ سفید شد؛ اما در دسامبر همان سال به دلایلی نامعلوم کاخ سفید را ترک کرد. وی چندی پیش هم یک کتاب جدید از اتفاقات درون این کاخ منتشر کرد که به دنبال آن جنجال زیادی به پا شد. وی در کتاب جدیدش دونالد ترامپ را به نژادپرستی متهم کرده است.

کلید واژه: دونالد ترامپ
کد مطلب: 72636
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 12:28:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد