به روز شده: 1 روز و 1 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 72637
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 12:45:24

وزیر کار از تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی قدردانی کرد

کودکان  - وزیر تعاون از تصویب لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در نامه‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  در متن این نامه آمده است:

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
خوشبختانه در تاریخ ۲۲/۲/۹۸ لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی با رای ۱۸۸نفر از نمایندگان، مورد موافقت مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. این لایحه که به همت شما نمایندگان عزیز با اکثریت کم نظیری به تصویب رسید، منطبق با سنت دینی ما و از خواسته‌های بحق زنان ایرانی بوده که ضمن حل معضلات بی هویتی این فرزندان، گام مهمی در جهت برخورداری این کودکان از حقوق انسانی، جلوگیری از نسلی شدن فقر در این قشر و رفع تبعیض میان آنان و سایرین است.
ضمن تقدیر از تلاش‌های همکارانم در دولت، فعالان، کنشگران مدنی، سیاسی و رسانه‌ای، اساتید دانشگاه و سازمان‌های مردم نهاد که با انگیزه، دانش و دغدغه مندی پیگیر حقوق اجتماعی و مدنی این کودکان بوده اند، جا دارد از یکایک شما نمایندگان محترم مجلس که در تصویب این لایحه تلاش نمودید سپاسگزاری کنم.
امیدوارم با همت شما و با اجرای این قانون در سال جاری برای هزاران کودک شناسایی شده شناسنامه صادر و مهر پایانی بر بی هویتی این فرزندان زده شود. 
محمد شریعتمداری

کد مطلب: 72637
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 12:45:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب