به روز شده: 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 72655
زمان انتشار: چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 - 11:48:32

کمک ۱۱ میلیارد ریالی خیرین قمی به زندانیان غیرعمد

کمک ۱۱ میلیارد ریالی خیرین قمی به زندانیان غیرعمد
قوه قضائیه  - در آیین گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد خیرین استان قم با اهدای کمک 11 میلیاردی خود زمینه آزادی ده‌ها مددجوی تحت حمایت ستاد دیه را فراهم کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سومین جشن گلریزان آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد با حضور حجت‌الاسلام حمزه خلیلی رییس کل دادگستری،علی‌اکبر یساقی نائب رییس هیئت مدیره ستاد دیه کشور، بهرام سرمست استاندار، مهدی کاهه دادستان قم، جلالی رییس شورای شهر و جمع کثیری از خیرین استانی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام علی تهامی مدیرکل زندانها و عضو هیات امناء ستاد دیه استان در سخنانی گفت: آثار بسیاری از کارهای خیر در دنیا لحظه‌ای است اما کار خیری که به دنبال آن یک  زندانی نیازمند آزاد می‌شود برای سال‌های سال باقی است. اقدام پر خیر و برکتی که برکات آن تنها شامل حال یک فرد نشده و خرسندی خانواده‌های بسیاری را به دنبال یک رهایی به همراه دارد.

وی با اشاره به تلاش ستاد دیه در آزادی 297 زندانی غیرعمد در سال گذشته افزود: علی‌رغم اقدامات صورت گرفته اما هم اکنون 140 محکوم بدهکار دیه و مالی در سطح زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند که بسیاری از این محکومان غیرعمد به دلیل ناتوانی در پرداخت مبالغ اندک در بند بسر می‌برند.

در ادامه نایب رئیس هیئت مدیره ستاد دیه کشور نیز ضمن تقدیر از فعالیت‌های حبس‌زدای خیرین و بویژه مسئولین قضایی استان اظهار کرد: 95 درصد زندانیان غیرعمد را امروز بدهکارانی شامل می‌شوند از از بد اوضاع معیشتی در پی ناتوانی در پرداخت تعهدات وام، قرض یا ضمانت از افراد ناخواسته و با وجود داشتن اولاد راهی زندان شده و بسیاری از آن‌ها به دلیل نداشتن پشتوانه مالی ماه‌ها و بلکه سال‌ها در حبس باقی‌ می‌مانند. ستاد مردم نهادی چون ستاد دیه رسالت خود را با حمایت مادی و معنوی خیرین حمایت از این افراد قرار داده و تلاش داره ریالی از منابع مالی در اختیار خود را به غیر واجد شرایط نداده و متقابلا از اعطای تسهیلات به آبرومندان نیازمند دریغ نکند.

وی افزود: ستاد دیه یک نهاد حمایتی نیست که بخشی از بدهی افراد را تامین کند یا ککمک حال خانواده‌هایی باشد که در غیاب سرپرست خانه با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، هدف مسئولان این مجموعه در راستای حفظ کرامت مستمندانی است که صرفا بر حسب نداری گرفتار حبس شده‌اند و با ارایه کمک‌هایی و با پیش شرط تلاش و تقلای افراد در تامین بخشی از بدهی حمایت می‌کند تا آن‌ها از بند استخلاص یافته و از محیطی محصور و با شرایط خاص به آغوش گرم جامعه بازگردند.

کلید واژه: زندان - دیه - ستاد دیه
کد مطلب: 72655
زمان انتشار: چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 - 11:48:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری