به روز شده: 21 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 72698
زمان انتشار: شنبه 28 اردیبهشت 1398 - 14:54:13

مسعودی فرید: بیش از ۷۰ مهدکودک موقت در مناطق سیل زده فعالیت می کنند

مسعودی فرید: بیش از ۷۰ مهدکودک موقت در مناطق سیل زده فعالیت می کنند
کودکان  - معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: شناسایی کودکان و افراد مسنی که در حادثه سیل دچار برخی از مشکلات اجتماعی و روانی شده بودند یکی از کار‌های بهزیستی در سه استان متاثر از سیل بود که یکی از این فعالیت‌ها ایجاد مهدکودک‌های موقت برای کاهش سطح استرس کودکان حادثه دیده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حبیب الله مسعودی فرید در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:در حوادث و بلایای طبیعی چند گروه تحت تاثیر بیشتری قرار می‌گیرند ار جمله کودکان سالمندان و بانوان وافراد دهک‌های اقتصادی.

وی افزود:به همین خاطر در حوزه اجتماعی گروه‌های اورژانس اجتماعی آموزش دیده فعالانه در سه استان متاثر از سیل وارد کار شدند.

وی افزود:۸۲ تیم اورژانس افراد مورد نظر از جمله کودکان افراد مسن که در حادثه سیل دچار آسیب شده بودند شناسایی کردند.
وی ادامه داد در حوزه کودکان ایجاد فضای شاد کار بسیار مهم نیست که در همین زمینه ما توانستیم ۲۳ مهدکودک موقت در گلستان ۲۴ مهد موقت در لرستان و ۲۶ مهدی موقت در خوزستان دایر کنیم که پس از گذشت ۱۰ روز روحیه کودکان در این مناطق عوض شد.

طبق گزارش میزان،  فرید اضافه کرد: چند مرکز بهزیستی در خوزستان و گلستان دچار آسیب و حادثه شده بودند مهبلافاصله تعمیر و به چرخه فعالیت بازگشتند همچنین سعی کردیم در خدمات اورژانس خود یک وعده غذای گرم را نیز برای کودکان داشته باشیم.

کد مطلب: 72698
زمان انتشار: شنبه 28 اردیبهشت 1398 - 14:54:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب