به روز شده: 14 ساعت و 38 دقیقه قبل
کد مطلب: 72720
زمان انتشار: یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 - 11:00:08

گاردین: بولتون سخنران پولی منافقین

گاردین: بولتون سخنران پولی منافقین
حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه روزنامه گاردین در گزارشی ضمن بررسی مواضع مشاور امنیت ملی آمریکا می‌نویسد جان بولتون به عنوان یک سخنران پولی که در مراسم‎ گروهک منافقین شرکت کرده اکنون در کانون تنش‌ها با کره شمالی، ونزوئلا و ایران قرار گرفته است.

 

به گزارش میزان، روزنامه گاردین در گزارشی درباره مواضع مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‎نویسد: یکی از افرادی که در دامن زدن به تنش‌ها بیشترین نقش را دارد «جان بولتون» است.

این روزنامه انگلیسی در ادامه می‌نویسد: مشاور امنیت ملی ۷۰ ساله ترامپ به مدت ۴ دهه در سیاست خارجی آمریکا حضور داشته و چه در داخل دولت آمریکا و یا در خارج از آن در اغلب موارد خواستار اتخاذ سرسخت‌ترین مواضع در قبال هر موضوعی بوده که با آن مواجه شده است.

این گزارش می‎گوید: به نظر می‌رسد که جان بولتون نقش کلیدی را در شکست دومین نشست ترامپ و کیم جونگ اون بازی کرد زمانی که لیستی از درخواست‌های «همه یا هیچ» خلع سلاح هسته‌ای را به کره شمالی ارائه داد. در پی این اقدام یک سال دیپلماسی متوقف شد و کیم جونگ اون به سراغ آزمایش‌های موشکی خود رفت.

گاردین در ادامه به بحران ونزوئلا اشاره کرده و می‌نویسد: در بحران ونزوئلا نیز جان بولتون در مرکز صحنه حضور دارد. او در جریان تلاش‌ها برای تغییر دولت در ونزوئلا و کودتای شکست خورده ماه آوریل خود را حامی مخالفان در ونزوئلا اعلام کرد و علاوه بر این از فرماندهی «ساوثکام» آمریکا نیز درخواست کرده بود تا موضع تندتری در قبال ونزوئلا اتخاذ کند که او بی میل به این اقدام بود.

نگارنده این گزارش در بخش دیگری از این گزارش به تنش میان ایران و آمریکا اشاره کرده و می‎نویسد: در تشدید تنش‌ها با ایران نیز جان بولتون ابتکار عمل را در دست گرفته و بحث استقرار نظامی در منطقه را مطرح کرد. او علاوه بر این در روز ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت ماه) نیز نشستی غیرمعمول درباره ایران نه در کاخ سفید بلکه در مقر سازمان سیا برگزار کرده است.

گاردین در بخش دیگری از گزارش خود به سوابق جان بولتون اشاره کرده و می‌نویسد: جان بولتون به مدت سال‌ها در مشاغل رده بالای خارج از دولت آمریکا حضور داشته؛ بولتون همچنین در «مؤسسه امریکن اینترپرایز»، «مرکز عقاید محافظه‌کار در واشنگتن»، «فاکس نیوز» و به خصوص به عنوان سخنران پرداختی در نشست‌های سازمان مجاهدین(منافقین) که سال‌ها در آمریکا و اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته شده بودند، حضور داشته است.

کد مطلب: 72720
زمان انتشار: یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 - 11:00:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد